26.03.2020 11:50 2 rp/gov.pl

Aplikacja Ministerstwa Cyfryzacji ma ułatwić kwarantannę domową

Źródło:Pixabay.com

Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji "Kwarantanna Domowa". Jest darmowa, bezpieczna i możliwa do szybkiego pobrania na telefon.

Policjanci regularnie sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie. Za złamanie kwarantanny może zostać nałożona grzywna do 30 tysięcy złotych, ale nie chodzi o to, by karać. Chodzi o to, by kwarantanna i dotykające nas wszystkich restrykcje – wdrożone, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - były skuteczne. Jeśli chcesz ułatwić pracę policjantom, można pobrać aplikację "Kwarantanna domowa".

Najlepiej zrobić to od razu po przybyciu na miejsce odbywania kwarantanny – radzi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Nasza aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Stworzyliśmy ją we współpracy z ekspertami w tej dziedzinie.

Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki aplikacji Ministerstwa Cyfryzacji, może wyglądać kwarantanna domowa. Resort rozpoczął już proces jej udostępniania, przebiega on etapami, bo etapami zasilana jest baza osób objętych kwarantanną.

Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie – czytamy na rządowej stronie gov.pl

W najbliższych dniach Ministerstwo Cyfryzacji planuje dodawać do aplikacji kolejne funkcjonalności, po to, aby jak najwięcej osób objętych kwarantanną z niej korzystało. Więcej informacji na www.gov.pl/kwarantannadomowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24