26.03.2020 10:30 27 Kwt/SM Wejherowo

Wejherowianie nie zostają w domach? Strażnicy miejscy ostrzegają

Źródło: SM Wejherowo

Straż miejska ma mnóstwo pracy związanej z kontrolowaniem miejsc, gdzie mogą być łamane zasady kwarantanny. Strażnicy sprawdzają między innymi place zabaw, boiska czy miejsca gdzie zazwyczaj spożywany jest alkohol. Wielu wejherowian nie stosuje się do zasad wprowadzonych przez rząd, a mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

We wtorek (24 marca) ukazało się nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu epidemii na terenie całego kraju. Rozporządzenie wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu. Dzień później w Wejherowie strażnicy podjęli interwencje, które łamały ogólnie przyjęte zasady.

Jedna interwencja została przeprowadzona wobec osoby nietrzeźwej leżącej na ulicy, która trafiła do szpitala, kolejna wobec rodzica (obcokrajowca) bawiącego się z dzieckiem na zamkniętym palcu zabaw. W tej sytuacji skończyło się na pouczeniu. Natomiast około godziny 13:00 na siłowni zamontowanej w parku miejskim pojawił się mieszkaniec Wejherowa. Bez najmniejszego oporu przystąpił do ćwiczeń pomimo informacji, że siłownia jest nieczynna z związku z ogłoszonym stanem pandemii - informuje Zenon Hinca, komendant straży miejskiej w Wejherowie.

Straż Miejska udziela także pomocy osobom potrzebującym. We wtorek (24 marca) straszy mieszkaniec Wejherowa, który udał się na pocztę po emeryturę, o własnych siłach nie był już w stanie wrócić do domu, zaopiekowali się nim strażnicy.

Za nieprzestrzeganie wprowadzonych przepisów porządkowych grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych, a gdy sprawa trafi do sądu, grzywna ta może być podwyższona do 5000 złotych, dla niestosujących się do kwarantanny nawet 30 000 złotych. Ograniczenia wstępnie wprowadzono do 11 kwietnia 2020 roku.

Źródło: SM Wejherowo

Źródło: SM Wejherowo

Źródło: SM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24