30.03.2020 16:00 0 rp/Gdynia.pl

Orłowska plaża zyska dodatkowe 40 metrów

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Trwa proces odbudowy plaży w Orłowie z wykorzystaniem urobku ze wschodniej strony sopockiego molo. Urząd Morski w ten sposób zabezpiecza linię brzegową przed erozją morską; to także element zabezpieczenia przeciwpowodziowego.

Nie tylko władze Białogóry postanowiły już teraz, pomimo panującego stanu epidemii zadbać o okres sezonowy, oddając do użytku nowe schody na plażę, o których pisaliśmy w tym artykule. Gdy po stanie epidemii spacerowicze i turyści będą mogli swobodnie powrócić do Orłowa, powita ich tam poszerzona plaża. Trwają prace przy refulacji części brzegu po prawej stronie od molo. Na miejscu działają koparki, spycharki i wozidła.

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Orłowska plaża zostanie znacznie poszerzona do prawie 40 metrów… piaskiem z Sopotu. Szersza plaża to też skuteczne zabezpieczenie przeciwpowodziowe na wypadek podniesienia poziomu wody. Bezpieczniej będzie także dla żeglarzy z Sopotu, skąd zniknie spłycenie w pobliżu molo.

Zmiany będą widoczne od razu, orłowska plaża, która miejscami miała zaledwie 2–4 metry szerokości poszerzy się do aż 40 metrów – czytamy na stronie miasta.

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Poszerzenie sięgnie od samego molo w Orłowie aż do wysokości Sceny Letniej Teatru Miejskiego. Planowy termin zakończenia prac to 26 kwietnia. Całość kosztuje ponad 2,5 miliona złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24