31.03.2020 09:10 0 rp

'Srebrna Nitka' z humorem o skutkach ubocznych kwarantanny

Screen z filmu/źródło: Youtube.com

"Ballada o skutkach ubocznych" – pod takim hasłem w internecie można zobaczyć pełną humoru etiudę filmową, zrealizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Seniorzy z humorem podchodzą do tematu izolacji. Ma ona – ich zdaniem – skutki uboczne.

Ciągłe przebywanie w domu może być dla wielu uciążliwe, zwłaszcza dla tych, którzy sporą część swojego czasu spędzają w gronie najbliższych czy, tak jak seniorzy z powiatu wejherowskiego, wspólnie na deskach teatru. Tegoroczny Międzynarodowego Dzień Teatru wypadł niefortunnie w czasie epidemii koronawirusa (27 marca). Miejska Biblioteka w Wejherowie pokazała jednak, że o dniu pamięta i świętuje, choćby w czterech ścianach.

Humorystyczna etiuda filmowa z udziałem aktorów z grupy teatralnej „Srebrna Nitka” z Wejherowa też ma swoje skutki uboczne. Humor, który tam króluje, doprowadza do łez i silnych bóli brzucha.

Tekst napisała Pani Bogna Zubrzycka, aktorzy nagrywali w domach poszczególne fragmenty, które następnie zostały zmontowane z całość. W ten sposób Seniorzy dobrym humorem i zabawą kolorują tę naszą szarą, chwilowo, rzeczywistość i teatralnie, zachęcają #zostanwdomu – zaznacza Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Każdy z aktorów nagrał krótką sekwencję, która, po połączeniu z pozostałymi, tworzy zabawną całość. Seniorzy pokazują, że chociaż czas spędzony w domu można odpowiednio zaplanować, mogą pojawić się skutki uboczne. O czym dokładnie mowa? Warto przekonać się na własne oczy!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24