05.04.2020 13:32 0 Kwt/Pomorskie.eu

Czy szybki test na koronawirusa powstanie na Pomorzu?

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Jedna z pomorskich firm i zarazem uczestnik plebiscytu Gryf Gospodarczy 2018 w kategorii Lider Innowacyjności pracuje nad szybkimi testami diagnozującymi obecność koronawirusa.

Na co dzień działalność firmy związana jest z Inteligentnymi Specjalizacjami Pomorza ISP 4. Firma działająca na terenie Pomorza pracuje obecnie nad ultraszybkim testem diagnostycznym w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Firma postanowiła opracować test, który byłby nie tylko powszechnie dostępny, ale i tani.

Pozwoli to na szybki przegląd w miejscach, w których nie jest możliwe przeprowadzenie pełnej diagnostyki, np. na lotnisku lub stacji – czytamy w informacji SensDX.

Taki test przesiewowy mógłby być także dostępny w aptece. Gdańska firma opracowała do tej pory testy do wykrywania wirusa grypy czy obecności alergenów w żywności. Firma oferuje również testy dla weterynarii.

Diagnostyka wirusów nie byłaby możliwa bez innowacyjnych technologii. Chodzi tu np. o ultraczułe elektrody, zmodyfikowane cząsteczkami biologicznymi. Co ważne, urządzenia diagnostyczne mają umożliwiać odczyt wyniku analizy w każdym czasie i miejscu, jak telefonie komórkowym poprzez dostępną i intuicyjną w obsłudze aplikację – podaje Pomorskie.eu.

Technologie opracowywane przez gdańską firmę wpisują się w Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Chodzi tu o technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia. W ramach czwartej osi powstają rozwiązania diagnostyczne wsparte przez ICT oraz telemedycynę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24