14.04.2020 12:20 0 rp/Pomorskie.eu

Rodziny adopcyjne mogą liczyć na infolinię pomorskiego ośrodka

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Rodziny, które niedawno zapewniły dom dzieciom i zaczęły tworzyć rodzinę, na początku swojej wspólnej drogi mogą przezywać różne kryzysy. Zastępczy rodzice mają prawo martwić się o to, co się dzieje z ich wychowankami. Z myślą o nich powstała specjalna infolinia, czynna w czasach kryzysu, która pomaga odzyskać spokój i otrzymać potrzebne wsparcie.

Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku na co dzień pomaga dzieciom znaleźć dom, a rodzicom – dzieci. W związku z epidemią, obecnie możliwości kontaktu są ograniczone. Jednak pracownicy chcą wspierać innych poprzez rozmowę. Jak się okazuje, jest ona bardzo potrzebna w dobie pandemii.

Zgłaszają się do nas osoby zagubione w kryzysie, które nie wiedzą, co robić. Jak w każdych innych rodzinach – mówi Joanna Bartoszewska. – Do tego dochodzi trudna sytuacja rodzin adopcyjnych, szczególnie tych, które niedawno przysposobiły dziecko. Więzi między członkami rodzin dopiero się tworzą. Ludzie nie znają się dobrze. Nie wiedzą, jak sobie nawzajem pomóc, jak się zachować. Mogą pojawiać się trudności wychowawcze – wyjaśnia Bartoszewska.

Źródło: Pomorskie.eu

Na infolinię ośrodka adopcyjnego zgłaszają się także rodziny zastępcze, które niedawno oddały dziecko do rodziny adopcyjnej. Często potrzebują upewnienia, czy u ich wychowanków wszystko w porządku. Pracownicy ośrodka chcą uspokoić i zapewnić, że mimo tego, iż nie widać ich w terenie, nadal się opiekują rodzinami. Przekonać się o tym można od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu (58) 341 44 53.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24