22.05.2020 11:10 2 mike/Pomorskie.eu

Wejherowska hala z szansą na tytuł Modernizacji Roku i Budowy XXI wieku

Fot. archiwum TTM

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie będzie reprezentować Pomorze w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Głosowanie ruszy 1 czerwca, a zwycięzców tegorocznej odsłony konkursu poznamy w październiku.

Wejherowska hala przeszła do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Organizowany już od wielu lat plebiscyt przyciąga osoby fizyczne, ale też lokalnych samorządowców, instytucje i deweloperów.

Celem konkursu jest promocja oraz wyłonienie najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Mogą to być budynki różnego typu: mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty, drogi czy całe obszary poddane rewitalizacji oraz nowe obiekty – czytamy na stronie Pomorskie.eu.

Nowoczesna hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie, jak podkreślają władze miasta, została tak zaprojektowana, aby spełniać oczekiwania wszystkich grup wiekowych. Płyta boiskowa ma powierzchnię około 1200 metrów kwadratowych – 44,5 m × 27 m. Pozwala to rozgrywać mecze zarówno piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, ale i innych sportów. Znalazła się tutaj także ścianka wspinaczkowa o wysokości siedmiu metrów. Możliwości zagospodarowania tego miejsca jest wiele. Jedna z nich to podział sali na dwie niezależne połowy. Widownia zaplanowana jest na 204 osoby. Przewidziano także miejsce dla osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Obiekt oddano do użytku pod koniec stycznia br.

Fot. archiwum TTM

Łącznie Pomorze będą reprezentowały cztery obiekty. Oprócz wejherowskiej hali, do finału konkursu zakwalifikowały się również ekologiczny ciepłociąg (gm. Potęgowo), budynek biurowy (Nadleśnictwo Damnica) i Biały Spichlerz (Słupsk). Więcej o samym konkursie i jego uczestnikach można przeczytać na stronie organizatora.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24