22.05.2020 16:10 5 rp/KPP Wejherowo

Policjanci skontrolowali nie tylko kierowców, ale i pieszych

Fot. KPP Wejherowo

Nie tylko czterech kierowców straciło prawa jazdy, ale i kilkunastu pieszych zostało ukaranych mandatami – to bilans ostatnich działań wejherowskiej drogówki pod nazwą “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Mundurowych można było spotkać w wielu miejscach, m.in. w okolicach przejść dla pieszych, a także na odcinkach dróg, gdzie piesi zmuszeni są poruszać się jezdnią. W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwracali na nieprawidłowości w relacji kierujący – pieszy. Zarówno dla jednych jak i drugich – finałem okazały się druczki mandatowe.

Funkcjonariusze na terenie całego powiatu kontrolowali zachowania pieszych oraz kierujących. Policjanci reagowali na wszelkiego rodzaju przewinienia popełniane zarówno wobec, jak i przez niechronionych uczestników ruchu drogowego – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo

Fot. KPP Wejherowo

Efektem tych działań było ujawnienie łącznie 56 wykroczeń, z czego 15 popełnili piesi. Głównymi przewinieniami pieszych było przejście przez jezdnię w miejscach niedozwolonych albo przy czerwonym świetle.  Dziesięciu pieszych zostało ukaranych mandatami, a pozostali zostali pouczeni.

Mundurowi zatrzymywali także do kontroli drogowych rowerzystów. W trakcie takich kontroli aż czterech z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo w trakcie kontroli prędkości,  czterech kierowców znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym, o ponad 50 km/h – dodaje rzecznik KPP Wejherowo.

Policjanci przypominają o sprawach oczywistych, ale ważnych: okres wiosenny jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych i rowerzystów. Mając na uwadze bezpieczeństwo, mundurowi stanowczo reagowali i, jak zapowiadają, będą dalej reagować w przypadku wykroczeń popełnianych przez pieszych, polegających m.in. na przechodzeniu na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych oraz braku elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24