24.05.2020 18:00 0 rp/gdansk.pl

Trójmiasto przyłącza się do #hot16challenge2

Fot. Screen Youtube.com

Chirurg z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdańskie zoo, rzecznik marszałka województwa, dziadek Papet z Teatru Miniatura to tylko kilka propozycji gdańskich autorów „szesnastek”, którzy postanowili dołączyć do akcji stworzonej przez raperów z myślą o służbie zdrowia.

Rapowanie i składanie beatów może być nie tylko artystycznym działaniem ale też zabawą, co udowadnia od trzech tygodni akcja muzyczna i charytatywna #hot16challenge2, która wręcz zawłaszczyła sieć - ponad 310 mln wyświetleń, a także stale rosnąca pula pieniędzy na koncie akcji, która przekroczyła już znacznie kwotę trzy miliony złotych. Przypomnijmy, że celem było początkowo zebranie jednego miliona.

Ne trzeba było długo czekać na gdańskie pomysły. Rapowali nie tylko artyści znani ze sceny hip hopowej. Rymy składali też aktorzy, pisarze, profesorowie, celebryci, lekarze, nawet instytucje, i z różnym szczęściem politycy.

Ryszard Papet, bohater filmów dla dzieci Miejskiego Teatru Miniatura, zamienia się na chwilę w Rycha Papeta i przyznając, że “każdy raper musi nawijać o hajsie” podaje adres zbiórki.  Luzackim podejściem do muzyki popisał się także chirurg Paweł z Gdańska, który swoje wersy nagrał w służbowym stroju. Michał eMPi Piotrowski, poeta i rzecznik marszałka województwa pomorskiego, postanowił dłużej nie kryć się ze swoim „flow” i puścił swoje wersy na bit.

Pokusie rapowej weny nie oparli się także pracownicy gdańskiego zoo, którzy wśród zwierząt, jak przystało na ich miłośników, „nawijają” o nich niemal w każdym wersie.

W tej ogólnopolskiej akcji wspierającej polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem, wzięło już udział tysiące artystów, polityków i celebrytów, a dzoęki ich staraniom zebrano w ten sposób 3 173 372,24 zł ł (stan na godz. 16:00 w niedzielę, 24 maja), ponieważ wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” na platformie siepomaga.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24