28.05.2020 12:05 1 mike/UW Gdańsk

Michał Bąkowski II wicewojewodą pomorskim

Źródło: UW Gdańsk

W środę (27 maja) premier Mateusz Morawiecki powołał Michała Bąkowskiego na stanowisko II wicewojewody pomorskiego. Nominację wręczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. To pierwsza tego typu nominacja na Pomorzu, gdzie zawsze urząd wojewody uzupełniał I wicewojewoda. Od 2015 roku jest nim Mariusz Łuczyk.

Nieoficjalnie mówiło się o tym, że Michał Bąkowski obejmie nowe stanowisko już w lutym br.; nie było jednak w tym zakresie ostatecznej decyzji Prezesa Rady Ministrów. Co prawda, przepisy ustawy o wojewodzie i administracji rządowej przewidują, że wojewoda może wypełniać swoje obowiązki przy wsparciu dwóch zastępców, ale dotąd na Pomorzu nie był powoływany II wicewojewoda. Co wiadomo o nowym reprezentancie rządu w naszym regionie?

Michał Bąkowski urodził się w 1991 roku w Gdańsku. Ukończył studia na kierunku prawo, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w kancelariach prawnych, zajmując się zagadnieniami z zakresu prawa administracyjnego. W swojej praktyce zawodowej wielokrotnie występował w charakterze pełnomocnika, zarządzał projektami oraz koordynował specjalistyczne zespoły prawne – informuje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

Od 2015 roku Michał Bąkowski jest związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego. Jest też autorem publikacji prawniczych i uczestnikiem wielu konferencji naukowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24