29.05.2020 19:00 25 rp/ KPP Wejherowo

Wejherowo: Naruszył zakaz zbliżania, był agresywny. Nie uszło mu to na sucho

Fot. Ilustracyjne, źródło: Pixabay.com

Nietrzeźwy i agresywny 46-latek został zatrzymany przez wejherowskich mundurowych za stosowanie przemocy wobec byłej partnerki. Podczas jednej z wizyt w jej domu, oblał ją gorącą kawą Przed dalszym, agresywnym zachowaniem nie zatrzymał go nawet policyjny dozór i zakaz zbliżania.

Jeszcze na początku maja policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Wejherowa doszło do awantury. Z informacji wynikało, że 46-letni mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania swojej byłej partnerki i poparzył ją, oblewając gorącą kawą.

Wobec tego, że mężczyzna spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety,  prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania i kontaktowania – podkreśla asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania i kontaktowani nie zrobił na agresywnym mężczyźnie dużego wrażenia i ten dalej niepokoił i nachodził kobietę. W związku z tym prokurator wydał postawienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu 46-latka. Na tej podstawie policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do wejherowskiej prokuratury. Następnie do sądu został wniesiony wniosek o zmianę środka zapobiegawczego na tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna został na okres 3 miesięcy tymczasowo aresztowany.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24