08.06.2020 13:40 3 rp/Pomorskie.eu

Nowy system nauki zdalnej zostanie wprowadzony do rumskiej szkoły

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Do edukacyjnego projektu Pomorska Przyjazna Szkoła Zdalna zgłosiło się  około 210 szkół i prawie 6500 nauczycieli z całego regionu. Jedną z placówek, w której zostanie przeprowadzony pilotażowy projekt, jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rumi.

Nowy system ma na celu wsparcie szkół, a przede wszystkim – nauczycieli, w realizacji zdalnego kształcenia w czasie trwającej epidemii koronawirusa. Z badań przeprowadzonych przez wojewódzkie placówki doskonalenia nauczycieli wynika, że ponad 66 proc. nauczycieli nie czuje się przygotowanymi do realizacji edukacji zdalnej. Jednocześnie około 75 proc. z nich deklaruje, że używa e-dziennika oraz poczty e-mail jako narzędzi edukacji zdalnej. Po podpisaniu porozumienia dotyczącego realizacji projektu Pomorska Przyjazna Szkoła Zdalna 12 maja, zainteresowanych przyłączeniem do niego było wiele placówek w województwie.

Do końca maja otrzymaliśmy takie zgłoszenia od około 210 szkół i prawie 6500 nauczycieli – informuje Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – W tej grupie ponad 60 proc. szkół korzysta już z oferowanych programów i aplikacji, jednak potrzebują wsparcia zarówno w zakresie ich obsługi technicznej, jak i metodyki zdalnego nauczania.

Nowy system będzie wprowadzany pilotażowo w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi. Rumska placówka, podobnie jak inne, które będą uczestniczyć w programie, otrzyma oprogramowanie i aplikacje do wykorzystania w zdalnej pracy.

Zależy nam na tym, aby w projekt zaangażowały się szkoły z małych miejscowości i wsi, które mają problemy ze zdalną nauką i dostępem do odpowiednich narzędzi – informuje  Krawiec.

Jak dodają pracownicy Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, wciąż można zgłaszać chęć udziału w projekcie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24