09.07.2020 12:55 0 raz

Kradł rowery i posiadał narkotyki

fot. KPP Wejherowo

Stróże prawa z powiatu wejherowskiego we wtorek (7 lipca) zatrzymali 39- latka, którego podejrzewali o włamanie do piwnic i kradzieże rowerów. Miał także przy sobie narkotyki. Grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.

Do zatrzymania podejrzanego o kradzieże rowerów i narzędzi m.in z piwnic w Rumi i Redzie doszło na terenie Gdyni. Kryminalni wejherowskiej komendy policji ujęli 39-letniego mężczyznę, gdy poruszał się skradzionym dwukołowcem.

Do kradzieży doszło od początku roku, a sprawca ukradł łącznie trzy rowery, w tym dwa elektryczne o wartości 7 tysięcy złotych. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 39- letni mieszkaniec Redy. Podczas przeszukania bagażu mężczyzny kryminalni znaleźli narkotyki: 8 gramów amfetaminy – relacjonują pomorscy stróże prawa.

Policjanci częściowo odzyskali skradzione przedmioty, które wkrótce zostaną zwrócone właścicielom.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, a także posiadania narkotyków i kradzieży rowerów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24