28.07.2020 17:50 0 NW/Gdynia.pl

Festiwal Naukowy E(x)plory przeniesiony do sieci

Źródło:Gdynia.pl

Wielkie święto nauki organizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii, które skupia naukowców z całej Polski, ze względów bezpieczeństwa będzie można w tym roku śledzić online. Mowa oczywiście o gdyńskim Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory, jednym z największych wydarzeń promujących naukę w kraju.

Bezpieczeństwo uczestników naukowego wydarzenia jest najważniejsze, dlatego organizatorzy zdecydowali, że w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, festiwal przeniesiony zostanie do sieci. Na kanale YouTube oraz na Facebooku będzie można obejrzeć regionalne etapy i finał Konkursu Naukowego, a także festiwale promujące naukę wśród młodych i kongresy kierowane do edukatorów i nauczycieli - czytamy na stronie gdynia.pl.

To niezwykły konkurs, w którym biorą udział bardzo młodzi naukowcy, uczniowie, ale już z pasją do uprawiania nauki i z praktycznymi projektami. Finał konkursu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, czyli w miejscu, które łączy naukę i przedsiębiorczość, to było zawsze idealne połączenie. Niestety w tym roku z powodu pandemii i ze względów bezpieczeństwa wszystkie wydarzenia będą się odbywały w sieci – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Źródło:Gdynia.pl

Festiwal skierowany jest do młodych pasjonatów nauki, jak i tych starszych odbiorców. Co roku wydarzenie wiąże się z szeroką gamą atrakcji – są m.in. warsztaty, wykłady i pokazy naukowe. Podczas zajęć można wziąć udział w różnego rodzaju eksperymentach i po prostu dobrze się bawić.

Tym razem formuła imprezy zostanie nieco zmieniona i przeniesiona do internetu, jednak nadal warto śledzić wydarzenie, gdyż jest ono jednym z największych promujących naukę i nowoczesne technologie w Polsce.

Sytuacja ostatnich miesięcy pokazała nam, że musimy myśleć o bezpieczeństwie i komforcie uczestników naszych wydarzeń. Tym bardziej, że w większości jest to młodzież i uczniowie szkół – informuje Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. – Dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku wszystkie wydarzenia E(x)plory będą dostępne online. Jest to nowa formuła i mamy nadzieję, że będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż stacjonarne wydarzenia E(x)plory – dodaje.

Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje E(x)plory Week wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Gdyni od 2013 roku.

Harmonogram wydarzeń E(x)plory:

– X Kongres E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji": 24-25.09.2020

– Regionalne Festiwale Naukowe E(x)plory:

– Podzamcze – 29.09.2020

– Łódź – 9.10.2020

– Wrocław – 16.10.2020

– Bydgoszcz – 23.10.2020

– Olsztyn – 30.10.2020

– Gdynia E(x)plory Week – 25-27.11.2020


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24