29.07.2020 18:20 4 raz

Pijany katował psa na plaży, policja poszukuje świadków

fot. KWP Gdańsk

Według relacji świadków pijany mężczyzna kopał i przyduszał swojego psa na oczach wypoczywających na jednej z gdańskich plaż turystów. Miał także rzucać zwierzęciem. Sprawą zajęli się pomorscy stróże prawa. Zwyrodnialcowi grozi kilkuletni pobyt w więzieniu.

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło 19 kwietnia, o sprawie jednak pomorscy policjanci poinformowali we środę (29 lipca). Do stróżów prawa z Gdańska zadzwoniła osoba, która powiedziała, że widziała na plaży młodego mężczyznę, który znęcał się, nad psem, którego miał pod opieką.

Sprawca miał rzucać zwierzęciem, kopać je, uderzać w głowę i podduszać. Na miejsce od razu skierowano policjantów, którzy dysponując rysopisem mężczyzny, szukali go na plaży. Sprawcy nie zastano na miejscu, nie było również żadnych osób, które widziały zdarzenie, dlatego policjanci zaczęli sprawdzać pobliski teren – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Podejrzewany o znęcanie się nad zwierzęciem mężczyzna został zauważony przez policjantów na pobliskim deptaku. 32- latek był pijany, miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci doprowadzili go do pomieszczenia dla osób nietrzeźwych, a psa przekazali pod opiekę schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk".

Policjanci cały czas zbierali materiał dowodowy w tej sprawie, aby potwierdzić informacje przekazane telefonicznie przez zgłaszającego interwencje mężczyznę – dodają pomorscy mundurowi. - Podczas pracy nad sprawą śledczy znaleźli na jednym z portali społecznościowych wpis o tym zdarzeniu i zabezpieczyli fotografie oraz udostępnione na nich filmy. Policjanci dotarli do świadków, których przesłuchali. Zebrany materiał w tej sprawie został przekazany do prokuratury.

Zatrzymany przez policjantów 32-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, a prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Śledztwo dotyczące tej sprawy nadal jednak jest prowadzone. Funkcjonariusze szukają świadków znęcania się nad psem, do którego doszło 19 lipca na plaży w rejonie wejścia numer 72-73 o godzinie 19:50. Wszystkie osoby, które mają informacje na ten temat bądź dysponują nagraniami tego przestępstwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19. Informacje przekazywać można za pośrednictwem oficera dyżurnego pod numerem telefonu 47 741-12-22 lub pisząc na adres e-mail: [email protected]

Policjanci zapewniają anonimowość.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24