03.08.2020 11:50 0 raz

Pobierz grę na komórkę i… poznaj tajemnice wejherowskiego parku

fot. UM Wejherowo

To gra „na telefon”, ale można ją rozegrać tylko na świeżym powietrzu. W wejherowskim parku uruchomiono nową atrakcję – mobilną grę w formie spaceru, podczas którego będzie można odkryć wiele ciekawostek.

„Czy zastanawialiście się kiedyś jaka jest historia Parku Majkowskiego w Wejherowie? A może chcecie przyjrzeć się bliżej jego faunie i florze? Wejherowskie Centrum Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zapraszają do wspólnej zabawy, podczas której poznacie wiele fascynujących ciekawostek” – zachęcają do wzięcia udziału w nietypowej grze-zabawie wejherowscy urzędnicy.

Mowa o mobilnej grze miejskiej „Wsłuchaj się w Park”. Jak wyjaśniają pracownicy Wejherowskiego Centrum Kultury, ta odmienna od tradycyjnej forma spaceru opracowana została z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack.

Po jej ściągnięciu, osoby spacerujące po parku będą miały możliwość zwiedzenia go zgodnie z wyznaczonymi punktami. W wędrówce grającym towarzyszyć będzie wirtualny lektor. Wspomni on o licznych ciekawostkach z historii parku oraz opowie o otaczającej graczy przyrodzie. Trwający około 45 minut spacer, w formie mobilnej gry miejskiej, to szansa na spędzenie czasu w parku w połączeniu z edukacją. To dla osób w każdym wieku możliwość odkrywczo spędzonego czasu na świeżym powietrzu – zachwalają pomysłodawcy zabawy.

Gra trwa około 45 minut, a udział w niej jest bezpłatny. Spacer można rozpocząć i zakończyć w dowolnym momencie. Rozpoczyna się przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej od strony tarasu. Gra uruchamia się po ściągnięciu darmowej aplikacji i sczytaniu kodu lub kliknięciu w ten link.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24