04.08.2020 08:16 8 raz

Poszukiwania w Częstkowie – w lesie zgubiło się małe dziecko

fot. TTM

Policjanci, strażacy, mieszkańcy Częstkowa i okolic - w nocy w poniedziałek (3 sierpnia) ponad setka osób przeszukiwała las w okolicach Częstkowa w poszukiwaniu zaginionego 2,5-letniego dziecka. Na szczęście dzięki szybko zorganizowanej przez wejherowską policję akcji, malec znalazł się cały i zdrowy.

Zgłoszenie o zaginięciu 2,5-letniego dziecka policjanci z Wejherowa otrzymali przed godziną 21:00 w poniedziałek. Jak się okazało, matka z synem pod wieczór wybrała się do lasu na jagody. W pewnym momencie straciła kontakt z dzieckiem. Nie mogąc go znaleźć na własną rękę, powiadomiła policję.

Policjanci od razu zorganizowali akcję poszukiwawczą – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. – Powiadomili inne służby, w tym strażaków. Na miejsce skierowano psa tropiącego z naszej komendy, a także trzy kolejne psy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Do poszukiwań użyto także specjalistycznego quada oraz drona z termoradarem. W poszukiwania licznie zaangażowali się też okoliczni mieszkańcy.

W sumie ponad sto osób przeczesywało metr po metrze las w poszukiwaniu dziecka. Na szczęście akcja szybko – pozytywnie – się zakończyła. Chłopiec został odnaleziony po godzinie 23:00.

fot. TTM

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w pomoc w poszukiwaniach, strażakom policjantom z Wejherowa oraz Gdańska, mieszkańcom. Przy tego rodzaju działaniach przydatna jest każda para rąk do pomocy, dlatego wsparcie każdego uczestnika poszukiwań było bezcenne. Najważniejsze jednak jest to, że dziecko znalazło się szybko, całe i zdrowe – podsumowała as. sztab. Potrykus.

Policjanci przypominają:

Zaginięcia to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu. Do zaginięcia może dojść w sklepie, na plaży, na placu zabaw czy w lesie. Na moment czymś się zajmiemy, odwrócimy głowę i nagle okazuje się, że obok nas nie ma dziecka.To naturalne, że najpierw w przypadku zaginięcia dziecka, że sami staramy się odnaleźć malucha, jednak jeśli w ciągu kilkunastu minut to się nie uda, zalecamy jak najszybsze powiadomienie policji. Pamiętajmy, aby poczekać na działania mundurowych, ponieważ do takich akcji włączane są psy tropiące, które będą szły na przedzie i wtedy mają największą szansę aby podjąć trop za zaginioną osobą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24