11.08.2020 16:00 0 NW/Wejherowo.pl

Znany satyryk ponownie zagrał z seniorami w tenisa w Wejherowie

Źródło:Wejherowo.pl

Na wejherowskich kortach tenisowych po raz drugi rozegrano turniej deblowy pn. „Lato z tenisem 2020”. Sportowe wydarzenie zorganizował Zenon Laskowik wspólnie z Lechem Bieńkowskim. Trzydziestostopniowy upał nie przeszkodził seniorom, którzy z zapałem rywalizowali o tytuł zwycięzcy.

Zenon Laskowik, satyryk, aktor i artysta kabaretowy od lat przyjeżdża w okresie wakacyjnym nad morze. Pewnego razu zrodził się pomysł, by właśnie w Wejherowie zorganizować turniej deblowy, który znalazł wielu entuzjastów.

Do Wejherowa w okresie lipca-sierpnia sprowadza mnie tradycyjnie okres urlopowy. Przebywam na wczasach z rodziną w Karwieńskich Błotach. Zamiast leżenia na plaży preferuję aktywny wypoczynek. W Wejherowie mam kilku znajomych, z którymi chętnie spotykam się od kilku lat, aby wspólnie pograć w tenisa. Z tych spotkań narodził pomysł na turniej deblowy „Lato z tenisem”, który rozegraliśmy po raz drugi – mówi Zenon Laskowik, główny organizator turnieju.

Źródło:Wejherowo.pl

Źródło:Wejherowo.pl

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zwyciężył Adam Dziubek (Wejherowo) – Marcin Kaszczyk (Łódź). Drugie miejsce wywalczyli sobie Zenon Laskowik (Poznań) i Marcin Kumor (Łódź), trzecie Wojciech Porębski (Choczewo) i Grzegorz Miler (Wejherowo), a czwarte Jerzy Conradi (Reda) i Ryszard Czeszejko (Wejherowo). Nagrody ufundował Zenon Laskowik w postaci pucharów i m.in. nagrań ze swoich występów. Wręczył je Lech Bieńkowski, były mistrz Polski w tenisie, który udostępnił korty tenisowe.

Satyryk wspominał, że sport gwarantuje mu dobrą kondycję fizyczną i pozwala na pracę na scenie kabaretowej. Zaznacza przy tym, że praca na scenie jest sztuką i nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

– *Nawet podczas gry w tenisa jest wiele sytuacji na korcie dających powód do śmiechu, choćby poprzez popełniane błędy własne czy nieporozumienia z partnerem podczas gry deblowej. Jeśli potrafimy czynić to z humorem, gra na korcie – mimo zmęczenia, zawsze będzie przyjemnością – mówi Zenon Laskowik.

Źródło:Wejherowo.pl

Źródło:Wejherowo.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24