12.08.2020 08:55 10 raz

‘Oaza zieleni’ zakwitła w centrum Wejherowa

fot. UM Wejherowo

„To oaza zieleni w centrum Wejherowa, z altaną, fontanną, leżakami parkowymi i placem zabaw”- tak wejherowscy urzędnicy zachęcają do spędzenia wolnego czasu i odpoczynku w nowym parku w mieście. We wtorek (11 sierpnia) oficjalnie otwarto Park Cedron.

Nowy park – Cedron - powstał pomiędzy ulicami Wałową i 12 Marca w Wejherowie, nad rzeką Cedron. Jak opisują przedstawiciele wejherowskiego ratusza, centralną część parku stanowi ażurowa altana ozdobiona pnączami oraz fontanna. Ciekawostką jest układ nawierzchni znajdującej się przy fontannie, którą ułożono w kształcie herbu miasta. W pobliżu znajduje się również plac zabaw dla dzieci i w pełni zautomatyzowana toaleta publiczna. W parku pojawiły się także ławki parkowe, w tym ławki ze stolikami i ławki bujane oraz betonowe leżaki parkowe.

Cały teren ma być także monitorowany.

fot. UM Wejherowo

Tworząc to miejsce w centrum miasta odpowiedzieliśmy na potrzeby mieszkańców – mówił prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Zależało nam na tym, aby działań rewitalizacyjnych nie ograniczać wyłącznie do porządkowania terenów estetyzacji, ale do tworzenia nowych, ogólnodostępnych przestrzeni. Dzięki temu wejherowianie zyskało kolejny wielofunkcyjny park. Chcemy, aby takich terenów, zrealizowanych w ramach rewitalizacji, było więcej.

Całkowity koszt wykonania parku to prawie 1,5 mln zł, z czego ponad 1 mln zł to środki Unii Europejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24