10.09.2020 16:10 16 raz

Pracownica szkoły okradła uczniów

policja.pl

Zamiast dawać dobry przykład dzieciom i młodzieży, jedna z pracownic gdańskiej szkoły postanowiła okraść uczniów. Ze szkolnego sejfu wzięła pieniądze, które miały zostać przeznaczone na wycieczkę. Sama nie zdążyła nigdzie wyjechać – została zatrzymana przez policjantów.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zostali powiadomieni przez dyrektora jednej z gdańskich szkół podstawowych, że na terenie placówki, którą zarządza, doszło do kradzieży kilkunastu tysięcy złotych.

Jak się okazało, skradzione pieniądze to były wpłaty uczniów na szkolną wycieczkę. Dyrektor szkoły poinformował mundurowych, że z uwagi na pandemię wyjazd nie odbył się, a pieniądze zostały zdeponowane w szkolnym sejfie – wyjaśniają pomorscy stróże prawa.

Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte w tej sprawie informacje, przesłuchali świadków i szybko wytypowali jedną z kilku osób, które miały dostęp do szkolnego sejfu.

Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili kobietę, która odpowiadała za kradzież pieniędzy. To pracownik z kilkuletnim stażem – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu pojechali więc do mieszkania 46-latki i zatrzymali ją. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, następnego dnia usłyszała zarzuty kradzieży pieniędzy. Za kradzież grozi jej nawet 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24