11.09.2020 10:50 0 raz

Setki tysięcy złotych dotacji pomogą znieść bariery w powiecie wejherowskim

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Remonty łazienek, zakup busa, modernizacja urzędu. Wszystko to ma służyć temu, by osoby niepełnosprawne z powiatu wejherowskiego napotykały jak najmniej barier w codziennym życiu. Na konto starostwa w Wejherowie wpłynęła pokaźna kwota, która pozwoli zrealizować szereg inwestycji.

Wejherowskie starostwo pozyskało środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację przedsięwzięć, dzięki którym osobom niepełnosprawnym będzie żyło się lepiej na terenie powiatu. Na konto samorządu wpłynęło ponad 226 tysięcy złotych.

Gmina Linia otrzymała dofinansowanie w kwocie blisko 23 tysięcy złotych na realizację inwestycji związanej z przebudową budynku administracyjnego urzędu i przystosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Chodzi o to, by osoby niepełnosprawne mogły łatwiej załatwić w urzędzie swoje sprawy. Całkowity koszt tej modernizacji to 67 tysięcy złotych – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Z kolei Fundacja Anny Dymnej otrzymała dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych do zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochód wykorzystywany będzie przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. Całkowity koszt takiego pojazdu to 130 tysięcy złotych.

Środki z PFRON-u trafiły także do Caritas Archidiecezji Gdańskiej, który otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 123 tysięcy złotych na modernizację budynku w Rumi, w którym znajdują się Warsztaty Terapii Zajęciowej.

W zakres tej inwestycji wchodzi remont łazienek i pomieszczeń socjalnych, by były dostępne dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia starosta Lisius.

Całkowity koszt tych prac wyniesie 150 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24