16.09.2020 12:00 7 raz/pomorskie.eu

Do wejherowskiego szpitala trafiła nowa karetka

źródło: pomorskie.eu

Od początku 2020 roku Szpitale Pomorskie mają obowiązek zapewnienia funkcjonowania w Redzie całodobowego pogotowia ratunkowego. Aby to ułatwić, do wejherowskiego szpitala przekazano wartą ponad pół miliona złotych karetkę.

Karetki warte ponad milion złotych trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku, Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie oraz Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim – poinformowali przedstawiciele pomorskiego samorządu.

Dzięki dofinansowanemu przez samorząd województwa pomorskiego zakupowi karetek poprawi się komfort transportu oraz zwiększy się bezpieczeństwo pacjentów – podkreślają.

Szpital Specjalistyczny w Wejherowie, który wchodzi w skład spółki Szpitale Pomorskie, dostał ambulans ratunkowy o wartości ponad 530 tysięcy złotych, w tym 450 tysięcy dołożono z budżetu województwa pomorskiego.

Szpitale Pomorskie od 1 stycznia 2020 roku mają obowiązek zapewnienia funkcjonowania w Redzie podstawowej, całodobowej jednostki zespołu ratownictwa medycznego – wyjaśniają pomorscy urzędnicy.

Na wyposażeniu karetki są: nosze, transporter noszy głównych, krzesło z hamulcami na kółkach i rączkami, pulsoksymetr, ciśnieniomierz, respirator, ssak akumulatorowy accuvac oraz defibrylator.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24