26.10.2020 12:40 67 raz/Kwt/NW/UM w Rumi

Koronawirus w szkole i przedszkolu w Rumi

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W kolejnych szkołach Kaszub Północnych stwierdzono zarażenie koronawirusem. Zachorowali nauczyciele, pracownicy placówek lub uczniowie. Wiele osób trafiło na kwarantannę, odwołano także część zajęć lekcyjnych.


AKTUALIZACJA, 26 października

W przedszkolu nr 2 w Rumi „Bajka” stwierdzono zakażenie koronawirusem. Na 10-dniową kwarantannę skierowano wszystkich wychowanków, którzy od 16 do 19 października uczestniczyli w zajęciach i mieli kontakt z osobą zakażoną. Przedszkole zostało zamknięte do odwołania.

Ponadto zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi. Wprowadzono zdalne nauczanie w oddziałach przedszkolnych. Taki tryb nauki będzie obowiązywał od 26 do 29 października.


AKTUALIZACJA, 2 października, godz. 18:00

Komunikat Dyrektor Gminnego Przedszkola w Luzinie: "W związku z przedłużającym się stanem chorobowym personelu przedszkola i brakiem możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi, w porozumieniu z organem prowadzącym podjęłam decyzję o zamknięciu przedszkola do 9.10.2020 r. W związku z powyższym proszę o zorganizowanie opieki dla dzieci w własnym zakresie. Barbara Nikonowicz – dyrektor przedszkola"


AKTUALIZACJA, 1 października, godzina 9:00

"W związku z pojawieniem się COVID-19 w naszej szkole - decyzją PSSE w Wejherowie uczniowie klasy 3b wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi, objęci zostają kwarantanną od dnia 30.09.2020r. Dotyczy to również niektórych uczniów klas 3a oraz 2b. Pozostali uczniowie klasy 3a zostają objęci nadzorem epidemiologicznym. Oznacza to, że do czasu zakończenia kwarantanny pozostają w domu, natomiast wspólnie z nimi zamieszkujący mogą prowadzić normalną aktywność zawodową" - poinformował dyrektor Szkoły Podstawowej w Orlu.


AKTUALIZACJA, 27 września, godz. 12:00

Dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego w Luzinie, informuje, iż u pracownika przedszkola potwierdzone zostało zachorowanie na COVID-19. Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wejherowie, pracownicy przedszkola, którzy mieli bliski, bezpośredni kontakt z osobą chorą oraz dzieci z grupy młodszej (3-4 latki), ich rodzice i pozostali domownicy wspólnie zamieszkujący, objęci zostali domową kwarantanną oraz dochodzeniem epidemiologicznym do 1 października 2020 r. (do północy) – informuje Barbara Nikonowicz, dyrektor przedszkola.

Dodatkowo wójt gminy Luzino apeluje, aby wobec zaistniałej sytuacji, rodzice dzieci z grupy starszej (5-6 latków), których rodzeństwo uczęszcza do Żłobka „Tuptusie” w Luzinie, bądź do jednej ze szkół podstawowych na terenie gminy Luzino, rozważyli możliwość pozostawienia w najbliższych dniach dziecka w domu.


AKTUALIZACJA, 22 września, godz. 15:30

„W związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u dwojga uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, decyzją Sanepidu dwie klasy i 24. nauczycieli mający bezpośredni kontakt z zarażonymi dziećmi objęci zostali kwarantanną do 28 września, natomiast wszyscy uczniowie klas 4-8 - objęci nauką zdalną. Uczniowie z klas 1-3, oddziałów przedszkolnych oraz korzystających ze świetlicy uczęszczają do szkoły w normalnym trybie” - podał wejherowski magistrat.

Powiatowy Inspektor Sanitarny wyraził zgodę na zawieszenie zajęć w trybie stacjonarnym na okres kwarantanny dla klas 4-8. Młodsi uczniowie z klas 1-3 uczęszczać będą do szkoły w normalnym trybie.


AKTUALIZACJA, 21 września, godzina 12:15

"W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi u jednego z uczniów potwierdzono zachorowanie na COVID-19. Decyzją sanepidu cała klasa oraz sześcioro nauczycieli zostało skierowanych na domową kwarantannę. Uczniowie przebywający na kwarantannie odbywają naukę w systemie zdalnym" - poinformował rumski ratusz.

fot. FB/Miasto Rumia

Szkoła funkcjonuje normalnie, lekcje odbywają się w trybie stacjonarnym. Dyrekcja szkoły postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, pozostając w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie. To trudny czas dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji, dlatego prosimy o wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować - zapewniają urzędnicy z Rumi.


AKTUALIZACJA, 21 września, godz. 8:30

"Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. płk. Stanisława Dąbka w Sychowie informuje, iż u jednego z nauczycieli potwierdzono zachorowanie na COVID-19. Decyzją sanepidu uczniowie klas, którzy mieli bliski, bezpośredni kontakt z tym nauczycielem zostali skierowani nauczanie zdalne. Klasy IV, Va, Vb, IIIc do 24 września. Szkoła funkcjonuje normalnie, lekcje odbywają się w trybie stacjonarnym dla pozostałych klas. Dyrekcja szkoły postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, pozostając w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Szkoły Podstawowej i, Płk Dąbka w Sychowie.


AKTUALIZACJA, 21 września, godz. 8:20

"W związku z potwierdzonym przypadkiem COVID-19 u jednego z uczniów klas 4-8 i nauczyciela uczącego w szkole, wprowadzam od dnia 21 września do dnia 25 września (włącznie) nauczanie zdalne dla wszystkich oddziałów (w oparciu o pozytywną opinię TSSE w Wejherowie i zgodę Pana Wójta Gminy Wejherowo)" - napisał w kokunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. por.Jana Penconka w Gowinie dyrektor tej placówki Leszek Grabarczyk.


AKTUALIZACJA, 18 września, godz. 13:25

Wedle najnowszych informacji przekazanych przez Piotra Syrockiego, rzecznika prasowego przy Powiatowym Zespole Zarządzania Kryzysowego w Wejherowie, w miejscowym PZS nr 1 żaden z nauczycieli ani pracowników szkoły nie został jednak zarażony. Jednak jedna klasa i ośmiu nauczycieli przebywa na kwarantannie.


AKTUALIZACJA 18 września, godzina 12:30

Jak poinformował Piotr Syrocki, rzecznik prasowy przy Powiatowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, w Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie w Wejherowie jeden z nauczycieli został zarażony koronawirusem. Jedna klasa i ośmiu nauczycieli przebywa na kwarantannie.


W Szkole Podstawowej im. Augustyna Necla w Mieroszynie u jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa - potwierdził pucki sanepid.

Trwa dochodzenie epidemiczne, przeprowadzamy wywiady, aby ustalić ile osób zostanie wysłanych na kwarantannę. Szkoła do tej pory nie złożyła wniosku o wydanie decyzji, co do przejścia na zdalny tryb nauczania - poinformowała w piątek (18 września) rano Bożena Śliwicka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku.

Tymczasem jak podaje radio Norda FM, w związku ze stwierdzeniem koronawirusa w szkole, cała szkoła przechodzi w tryb pracy zdalnej. Nie dotyczy to jednak przedszkola, ponieważ nikt z personelu placówki nie miał kontaktu z zarażoną osobą. Przedszkole pracuje w trybie stacjonarnym i w stałych godzinach pracy.

Z kolei w czwartek (17 września) na internetowej stronie wejherowskiej "samochodówki" pojawił się następujący wpis: "W związku z potwierdzonym zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 nauczyciela naszej szkoły, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie informuje, że w trosce o bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej odwołuje zajęcia" - czytamy w komunikacie. Lekcje odwołano w pięciu klasach.

Do tej pory już w kilku szkołach regionu stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wcześniej pojawił się w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi, wykryto go u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie , koronawirus dotarł także do Szkoły Podstawowej nr 1 w Luzinie i Gowinie oraz szkoły średniej w Wejherowie .


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24