09.10.2020 11:15 3 raz

Zderzenie osobówek i ciągnika – kierowcy w szpitalu

fot. KPP Puck

Do groźnego wypadku doszło w czwartek (8 października) w Połczynie, gdzie zderzyły się trzy pojazdy. Konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, by pomóc uwięzionym w nich kierowcom. Poszkodowani trafili do szpitala.

W czwartek o godzinie 19:50 do puckiej komendy straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego. Do zdarzenia miało dojść w Połczynie przy ul. Puckiej. Na miejsce wysłano dwa zastępy i samochód operacyjny z JRG Puck oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Połczyna.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów stwierdzono, że na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego. Wszyscy uczestnicy wypadku byli przytomni – poinformował mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Jednakże kierowca ciągnika rolniczego znajdował się na zewnątrz pojazdu z raną głowy i szyi. Kierowca samochodu marki Jeep był uwięziony w samochodzie, uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Z kolei kierowca audi także był uwięziony w samochodzie, i skarżył się na ból prawej nogi.

Konieczna była interwencja załogi pogotowia ratunkowego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

fot. KPP Puck

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu uczestnikom kwalifikowanej pomocy przedmedycznej przez ratowników z JRG Puck. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego wydobyto kierowców z samochodów oraz przekazano poszkodowanych ratownikom – dodał przedstawiciel puckich strażaków.

fot. KPP Puck fot. KPP Puck fot. KPP Puck fot. KPP Puck

Poszkodowani zostali zabrani przez LPR i ZRM do szpitali w Gdyni, Wejherowie i Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24