21.10.2020 13:00 1 NW/KMP w Gdyni

Groził ekspedientce - za rozbój może spędzić wiele lat 'za kratami'

Źródło:KMP w Gdyni

Pod koniec września miał wejść do jednego ze sklepów w Gdyni i grożąc przedmiotem przypominającym broń palną grozić ekspedientce, by ta wypłaciła mu pieniądze. Sprawcy rozboju zostały przedstawione zarzuty i trafił do aresztu. Może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Ostatniego wrześniowego wieczoru (30 września) dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że do sklepu spożywczego wszedł mężczyzna, który żąda wydania pieniędzy. Ponadto miał on grozić kobiecie przedmiotem wyglądającym jak broń palna.

Mężczyzna twierdził, że jeżeli nie da mu pieniędzy, to odda strzał w jej kierunku. Kobieta wypłaciła mu ponad 2 tysiące złotych.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili rysopis sprawcy i okoliczności zdarzenia. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni sprawdzili monitoring, na podstawie którego ustalili tożsamość mężczyzny i wszczęli postępowanie – czytamy na stronie KMP w Gdyni.

W sobotę (17 października) dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze zatrzymali 32-latka we Wrocławiu. Stamtąd przewieziono go do aresztu policyjnego w Gdyni. We wtorek (19 października) sąd zadecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24