23.10.2020 11:19 0 WH

Gdańskie Targi Książki nie odbędą się w tym roku. Impreza przełożona po raz kolejny

mat. pras.

III Gdańskie Targi Książki miały rozpocząć się pod koniec marca, ale z powodu pandemii, termin przeniesiono na listopad. Teraz organizatorzy poinformowali, że impreza odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

Z uwagi na gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa oraz wprowadzenie „czerwonej strefy” Gdańskie Targi Książki zostaną przełożone na przyszły rok.

Sytuacja w której znaleźliśmy się wszyscy jest bardzo trudna. Tym bardziej dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i mobilizacji, które świadczą o tym, że z niecierpliwością czekacie na kolejną edycję Gdańskich Targów Książki - informuje organizator na facebookowym profilu.

Wydarzenie zaplanowane jest na 11-13 czerwca 2021 w Amber Expo. Gośćmi honorowymi trzeciej edycji będą literaci z Bałkanów.

Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników literatury na to wyjątkowe wydarzenie. Miejmy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje naszych planów i będziemy mogli spotkać się w bezpiecznych warunkach - czytamy dalej w oświadczeniu.

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu, której głównym celem jest promocja czytelnictwa oraz wydawnictw publikowanym w Polsce. W czasie imprezy odbywają się spotkania autorskie, warsztaty oraz debaty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24