23.10.2020 16:00 0 NW/pomorskie.eu

Wirtualne debaty o tym, jak powstrzymać katastrofę klimatyczną

Źródło: pixabay.com

Rusza Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza. Uczestnicy forum online będą rozmawiać m.in. o tym, jak powstrzymać katastrofę klimatyczną i zachować ziemię dla przyszłych pokoleń. Inauguracja już w środę (4 listopada) 2020 roku.

Ziemia znajduje się u progu katastrofy klimatycznej, o czym głośno mówi się teraz wszędzie. Niemal codziennością stały się już powodzie, pożary i ekstremalne pożary, a o tym, że zmiany klimatyczne są sprawą nas wszystkich, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Aby ocalić naszą planetę konieczne są zdecydowane działania i zaangażowanie partnerów ze wszystkich sektorów. Chodzi o jednostki sektora publicznego i pozarządowego, ale też gospodarczego. Pomorskie Forum Solidarności Klimatycznej im. Pawła Adamowicza ma być właśnie jednym z kroków podjętych w walce o Zielony ład.

Podczas wirtualnych spotkań uczestnicy będą mogli posłuchać debat zaproszonych ekspertów z całego kraju i innych państw Unii Europejskiej. Przewidziano także warsztaty o tym, jak osiągnąć społeczny konsensus, odejść od hiper-konsumpcji czy, jak zapewnić samorządom tarczę ochronną związaną z kosztami ekologicznej transformacji.  Jednym z elementów Forum będzie także podpisanie wspólnej deklaracji wielopoziomowej międzysektorowej współpracy. Co ważne, do tego dokumentu mogą przystąpić wszystkie zainteresowane wdrażaniem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz Europejskiego Zielonego Ładu organizacje czy instytucje. Pierwszymi sygnatariuszami deklaracji będą Mieczysław Struk oraz Aleksandra Dulkiewicz – czytamy na pomorskie.eu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę (4 listopada) 2020 roku. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na adres: [email protected] Trzeba w wiadomości podać imię, nazwisko, reprezentowaną instytucję i adres do korespondenci. Pierwsze 200 osób, które zgłoszą udział w Forum otrzymają gadżety związane z tematyką spotkań.

Program Pomorskiego Forum Solidarności Klimatycznej dostępny jest na stronie pomorskie.eu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24