18.11.2020 10:28 8 raz/UM Reda

Drugi etap przebudowy Obwodowej w Redzie z opóźnieniami

Fot. UM w Redzie, pod koniec października ruszyła przebudowa III etapu

Kierowcy z Redy – i nie tylko – zapewne z utęsknieniem czekają na zakończenie przebudowy jednej z najważniejszych ulic w mieście – Obwodowej. Niestety, drogowcy napotkali na nieprzewidziane trudność, a to wymusiło zmianę terminu zakończenia utrudnień w tym rejonie miasta.

Trwa przebudowa ulicy Obwodowej w Redzie, jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Pomimo podzielenia inwestycji na etapy, terminy się zazębiły – podaje redzki ratusz.

Drugi etap przebudowy Obwodowej, od ul. Łąkowej do ul. Młyńskiej, miał się zakończyć 30 października, jednak napotkano nieprzewidziane trudności. Zaprojektowane sieci wodociągowa, kanalizacyjna i kanalizacji deszczowej weszły w kolizję ze starą, niezinwentaryzowaną infrastrukturą techniczną oraz kablem energetycznym. Ponadto, na sześćdziesięciometrowym metrowym odcinku drogi na wysokości miejskiej ciepłowni, konieczne było odtworzenie zniszczonej sieci kanalizacji deszczowej wraz ze studniami – wyjaśniają przedstawiciele urzędu miejskiego w Redzie.

Jak dodają, inwestor przewiduje, że prace powinny się zakończyć 17 grudnia.

Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość, stosując się do zmian w tymczasowej organizacji ruchu – apelują urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24