20.11.2020 13:10 1 WH/TTM

Młodzi patrioci 'wyśpiewali' miłość do ojczyzny

Źródło: SP nr 9 w Wejherowie

Za nami III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej w Wejherowie. Pandemia nie przeszkodziła w organizacji wydarzenia, bo w tym roku prezentacja utworów i ogłoszenie wyników odbyło się w internecie.

Każdego roku Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie organizowała konkurs, w którym młodzi patrioci mogą sprawdzić swoje zdolności wokalne i pokazać swój patriotyzm. Tymczasem trwająca pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów – wydarzenia kulturalne zostały odwołane lub przeniesiono do sieci.

My, organizując i myśląc nad tym, czy ten konkurs ma się odbyć, doszliśmy do wniosku, że spróbujemy online. Wysłaliśmy zapytania do szkół i zgłosiło się 20 uczestników z różnych miejscowości - z Bolszewa, Wejherowa i Rumi – mówi Olga Tomaszewska, członkini jury oraz dyrektor SP nr 9 w Wejherowie w rozmowie z Twoją Telewizją Morską

Niezwykle cieszy nas - wszystkich jurorów i organizatorów - spore zainteresowanie tą tematyką – dodaje Waldemar Czaja, członek jury i zastępca dyrektora Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Każdy z uczestników musiał wykonać piosenkę patriotyczną przed kamerą, a następnie wysłać zgłoszenie. Było to wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i organizatorów. Przesłano różne formy utworów, które nagrano w domu, salach lekcyjnych czy w studiu.

W kategorii klas 1 – 3 pierwsze miejsce zajęła Alicja Jarząbek z SP nr 9 w Wejherowie, a w kategorii IV – V i VI – VIII przedstawiciele z rumskiej Szkoły Podstawowej nr 9 – Amelia Dziewit i Amelia Borowska.

Chciałabym podziękować tym dzieciom osobiście , więc na razie wyniki będą na stronie internetowej szkoły. Mam nadzieję, że w grudniu wrócimy do szkoły i chciałabym zaprosić wszystkich uczestników, żeby się spotkać i im podziękować za samo wyzwanie - za to, że wzięli udział i chcą śpiewać oraz pracować – zwraca uwagę Olga Tomaszewska

Źródło: SP nr 9 w Wejherowie Źródło: SP nr 9 w Wejherowie Źródło: SP nr 9 w Wejherowie Źródło: SP nr 9 w Wejherowie Źródło: SP nr 9 w Wejherowie Źródło: SP nr 9 w Wejherowie Źródło: SP nr 9 w Wejherowie Źródło: SP nr 9 w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24