25.11.2020 18:34 9 WH

Pucka marina doczeka się rozbudowy w przyszłym roku?

Fot. archiwum

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa puckiego portu. Miasto ogłosiło przetarg na realizację pierwszego etapu. Potencjalni wykonawcy zostaną wyłonieni najprawdopodobniej 30 grudnia.

Rozbudowa portu jachtowego w Pucku to jedna z najważniejszych inwestycji miasta, która zapowiadana jest od kilku lat. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Z powodu m.in. protestów ekologów ze Świebodzina projekt odkładany był w czasie. Teraz, remont mariny jest bliski rozpoczęcia.

Miasto ogłosiło przetarg na realizację pierwszego etapu rozbudowy portu. Potencjalnych wykonawców pierwszego etapu prac poznamy 30 grudnia. Powstanie część falochronu północnego ze stanowiskami cumowniczymi dla osłony basenu rybackiego przed nadmiernym falowaniem oraz stały pomost połączeniowy wraz z trzema pomostami pływającymi, które pomieszczą 98 jachtów.

Na tę inwestycję pozyskano 20 mln złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na ten cel. Miasto liczy, że rozbudowa puckiej mariny rozpocznie się jeszcze w przyszłym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24