08.11.2010 16:57 0

Zatrzymano 82 kilogramy kokainy o wartości ponad 13 milionów złotych

Największy w tym roku przemyt narkotyków na polskiej granicy udaremnili funkcjonariusze Pomorskiej Służby Celnej. Zatrzymali blisko 82 kilogramy kokainy o wartości ponad 13 milionów złotych.

Sprawa zaczęła się w marcu, gdy do gdyńskiego portu wpłynął statek bandery Gibraltaru z ładunkiem kontenerów m.in. z Gujany. Wewnątrz jednego z nich znajdował się towar zadeklarowany, jako artykuły spożywcze w puszkach.

W sumie kontener zawierał 33 600 puszek zapakowanych w 1400 kartonów. Na kartonach widniały napisy, że przesyłany towar jest bogaty w witaminy. Rzeczywiście był bogaty, ale w innego rodzaju substancje. Po dokładnej rewizji kontenera i otwarciu opakowań okazało się, że w części puszek, które miały zawierać słodycze, celnicy ujawnili 81 876, 28 gramów kokainy o wartości 13,5 miliona złotych. Potwierdziły to badania wykonane przez laboratorium Izby Celnej w Gdyni. Odbiorcą towaru miała być firma z zachodniej Polski. Dalsze prowadzenie sprawy przejęli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Termin przekazania informacji był uzależniony dobrem czynności, które prowadziła policja i prokuratura. Warto także dodać, że Służba Celna w całym kraju udaremniła przemyt ponad 104 kg kokainy w roku 2009 i już prawie 93 kg w roku bieżącym (do końca III kwartału), z tego większość w portach w Gdyni i w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24