21.01.2021 12:39 2 NW/UM w Wejherowie

Wejherowo: Podsumowanie budżetu obywatelskiego 2020

Źródło: UM w Wejherowie

Pięć zrealizowanych projektów inwestycyjnych i trzy nieinwestycyjne, w tym siedem zawieszonych projektów ze względu na pandemię. Wejherowski urząd miasta podsumował budżet obywatelski 2020 roku. Zadania na miniony rok związane były z rekreacją, sportem, bezpieczeństwem i kulturą.

W tym roku ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa musieliśmy wstrzymać procedurę szóstego Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, ale mam nadzieję, że po zakończeniu pandemii będzie on kontynuowany – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Pięć edycji budżetu partycypacyjnego pokazało, że wejherowianie aktywnie współuczestniczą w tworzeniu i zmienianiu miasta, czują się za nie współodpowiedzialni. Dziękuję wnioskodawcom, którzy wypracowali ciekawe projekty, ale także wejherowianom, którzy oddali swoje głosy i zdecydowali o kolejnych inwestycjach i wydarzeniach realizowanych w mieście

Rekreacja, sport, bezpieczeństwo

Przy trzech wejherowskich szkołach – SP nr 8, 9 i 11 powstały wiaty rowerowe. Przy szkole nr 8 i 11 dodatkowo wybudowano miasteczka ruchu drogowego.

Zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę jest ogromne, co nas bardzo cieszy – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Przy wszystkich przebudowach, remontach, czy budowach nowych dróg inwestujemy w ścieżki rowerowe. Wciąż uzupełniamy sieć rowerową w mieście. Wiaty rowerowe są kolejnym krokiem, aby naszych młodych użytkowników dróg zachęcać do korzystania z rowerów. Podkreślić należy także budowę miasteczek rowerowych, które pełnią ważną rolę edukacyjną, służąc do nauki przepisów ruchu drogowego.

Na Osiedlu Sucharskiego, przy ul. Mostnika wybudowano ogólnodostępne boisko do piłki nożnej. Jest to już czwarta inwestycja zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego – obok boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw i świetlicy osiedlowej, która tworzy Plac Zabaw i Rekreacji im. Ryszarda Jakubka.

Boisko do piłki nożnej jest uzupełnieniem sportowo-rekreacyjnej bazy Osiedla Sucharskiego – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. ekonomicznych i społecznych – Powstała w tym miejscu kolejna przestrzeń sportowa, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że mieszkańcy osiedla będą zadowoleni z kolejnego boiska i chętnie będą korzystać z tego obiektu.

Strażacy z OSP w Wejherowie zakupili sprzęt ratowniczy niezbędny podczas akcji ratowniczych, gaśniczych, zabezpieczających imprezy kulturalne i sportowe oraz materiały promujące bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży.

Źródło: UM w Wejherowie Źródło: UM w Wejherowie Źródło: UM w Wejherowie Źródło: UM w Wejherowie Źródło: UM w Wejherowie Źródło: UM w Wejherowie Źródło: UM w Wejherowie Źródło: UM w Wejherowie

Zrealizowane projekty inwestycyjne w 2020 roku:

 • budowa wiat rowerowych i miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie

 • budowa wiat rowerowych przy Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie

 • budowa wiat rowerowych i miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie

 • budowa ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej na Os. Sucharskiego, przy ul. Mostnika (I i II etap)

 • zakup sprzętu ratowniczy niezbędny podczas akcji ratowniczych, gaśniczych, zabezpieczeń imprez kulturalnych i sportowych oraz materiały promujące bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży dla strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie

Projekty społeczne:

Zrealizowane projekty inwestycyjne 2020:

 • Spichlerz Sztuki 2020 „Przepływ informacji”

 • Srebrna Nitka rozplata wspomnienia wejehrowian

 • Dziecięca Wejherowska Liga Piłki Nożnej – WLPN Kids 2020

Zawieszone projekty:

 • Rodzinne z bajkami zGRywanie

 • „Szkoła łączy pokolenia” – Festyn Szkoły Podstawowej nr 9 z okazji 50. rocznicy powstania budynku na Osiedlu 1000 lecia PP 15

 • „UMIEM PŁYWAĆ” – nauka pływania dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat mieszkających w Wejherowie

 • Pierwsza pomoc dla każdego

 • Warsztaty integracyjno-rozwojowe na Os. Sucharskiego

 • Międzynarodowy Turniej Koszykówki Młodzików – Wejher Cup 2020

 • Otwarte Biegi Przełajowe/Nordic Walking – VI Memoriał im. Macieja Kanteckiego

Trwające postępowania przetargowe na wyłonienie wykonawców projektów inwestycyjnych z budżetów obywatelskich:

 • budowa boiska "Jedenastka” – etap II

 • budowa placu rekreacyjnego na os. Tysiąclecia "Wejherek" – od przedszkola do seniora”

 • budowa boiska do piłki nożnej przy Osiedlu Dzięcielskiego


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24