25.01.2021 17:30 0 NW/mat.pras.

Zawody TriCity Trail coraz bliżej - ruszyły zapisy

Fot. mat.pras.

Ruszyły zapisy na imprezę biegową, która organizowana jest od 2015 roku. W tegorocznej edycji TriCity Trail zaplanowana jest rywalizacja na trzech trasach – 80+, Maraton+ i Półmaraton. Meta każdej z trasy będzie mieściła się w wejherowskim Parku Miejskim. Start – w zależności od dystansu – w Wejherowie, Gdyni lub Gdańsku.

TriCity Trail to zawody, których organizacją zajmuje się Fundacja Krok do Natury. Na swoim koncie ma ona organizację ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych w Polsce – City Trail i jeden z najstarszych polskich ultramaratonów – chudy Wawrzyniec, który rozgrywany jest na szlakach Beskidu Żywieckiego.

Od 2012 roku organizujemy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym biegi CITY TRAIL na dystansie 5 km. Wyznaczenie tras w Gdańsku i w Gdyni, ich modyfikacje, a także regularne bieganie na trójmiejskich ścieżkach zmotywowały nas do pokazania tych pięknych terenów biegaczom z całej Polski. I tak w lipcu 2015 po raz pierwszy spotkaliśmy się na trasach 21 i 80+ km. W 2017 roku dodaliśmy dystans Maraton+. Głęboko wierzymy w tę imprezę, dlatego chcemy ją rozwijać. Miejmy nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam w tym roku planów – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów TriCity Trail.

Fot. mat.pras.

Najdłuższa trasa biegowa to ponad 83 kilometry do pokonania między Gdańskiem a Wejherowem. Przewyższenia wynoszą +1705/-1805 m. Limit czasu na pokonanie dystansu to od tegorocznej edycji 15 godzin, co oznacza wydłużenie go o dwie godziny.

Trasa Maraton+ to odcinek 49,1 kilometrów, a na zawodników czekają przewyższenia +1015/-1115 m. Na tej trasie biegacze mają 9 godzin – czas wydłużony o 1,5 godziny.

Przełajowy Półmaraton to 21,4 kilometry ze startem i metą w Wejherowie. Tutaj przewyższenia wynoszą =400/-400 m, a limit na pokonanie trasy to 4 godziny, co daje o 30 minut więcej czasu względem poprzednich edycji.

Fot. mat.pras.

Opłaty:

W pierwszym terminie opłata startowa to 114,99 zł – dystans 80+; 104,99 zł – dystans Maraton+; 54,99 zł – dystans półmaratoński.

Zawodnicy mogą pobiec także charytatywnie i wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Pakiet kosztuje 30 zł więcej od standardowego.

Pobiec mogą także dzieci

Podczas TriCity Trail zorganizowane zostaną także zawody dla dzieci i młodzieży – tzw. TriCity Trail Junior. Młodzi będą mogli sprawdzić swoje siły na dystansach od 300 metrów do 2 kilometrów. Zapisy zostaną uruchomione wiosną, a trasy poprowadzone ścieżkami Parku Miejskiego w Wejherowie.

Więcej informacji uzyskać można na stronie [www.tricitytrail.pl](TriCity Trail – bieg ultra w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym ). Ciekawostki pojawiają się także na profilu imprezy, [na facebooku](TriCity Trail - Strona główna | Facebook).

Fot. mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24