26.01.2021 11:30 11 raz/KMP Łódź

Odebrali z paczkomatu przesyłki z przestępstwa - trop prowadzi m.in. na Kaszuby

źródło: KMP Łódź

Policjanci z jednego z łódzkich komisariatów poszukują sprawców włamania na konto w serwisie aukcyjnym, którzy dokonali szeregu zakupów na kwotę kilku tysięcy złotych. Część z zakupionych towarów zdążyli odebrać. Przestępcy mogli być widziani na terenie powiatu wejherowskiego.

Jak czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Łodzie, sprawcy wykorzystując konto pokrzywdzonego zamawiali głównie podzespoły komputerowe, smartfony, przedmioty kolekcjonerskie, czy doładowania do gier internetowych. Dzięki szybkiej reakcji właściciela konta, część zamówień została anulowana przed wysłaniem do odbiorcy.

Policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu z chwili odbioru paczek z paczkomatu w Sieradzu w dniach 18 i 19 czerwca 2020 roku. Na zabezpieczonych nagraniach widocznych jest dwóch młodych mężczyzn, którzy wspólnie, korzystając z aplikacji w telefonie komórkowym, odbierają przesyłki zamówione z konta pokrzywdzonego.

Pierwszy mężczyzna - wiek około 18 – 20 lat, szczupłej budowy ciała, ciemne, kręcone włosy do ramion, na jednym z nagrań ubrany jest w ciemne spodnie i czerwoną bluzę z kapturem, na drugim w krótkie spodenki koloru niebieskiego, niebieską podkoszulkę typu t-shirt, na plecach ma jasnoniebieski plecak, czarne buty sportowe.

Jak dowiadujemy się w KMP Łódź, sprawcy mogą być rozpoznani przez mieszkańców powiatu wejherowskiego.

[IMG]2[/IMG]

[IMG]3[/IMG]

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców proszone są o kontakt z IV Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy ul. Kopernika 29/31 telefonicznie pod numerami; 47 841 23 14 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 lub 47 841 23 01 oraz 47 841 23 04 całodobowo z dyżurnym jednostki. Telefon alarmowy 112 - apelują łódzcy policjanci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24