17.02.2021 17:45 1 NW/Akademia Marynarki Wojennej

AMW: Przekazano czterdziesty komputer do nauki zdalnej

Źródło: AMW

Laboratorium Podstaw Techniki Akademii Marynarki Wojennej zbiera laptopy, które po kompleksowej naprawie i modernizacji trafiają do uczniów na potrzeby zdalnej nauki. Do Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni trafił czterdziesty, jubileuszowy laptop. Darczyńcą jest mieszkaniec Mostów – Złote Piaski.

Używane komputery pozyskiwane są od darczyńców, a następnie w Laboratorium Podstaw Techniki uzyskują „drugie życie” i trafiają poprzez szkoły, Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej do dzieci, które najbardziej ich potrzebują. Jest to akcja, którą Akademia marynarki Wojennej prowadzi od początku pandemii i o której pisaliśmy już tutaj.

Dla organizatorów to wielka radość, że mogli wspomóc już 40 rodzin. To zasługa głównie pracowników LPT, ale również całej społeczności AMW, która włączyła się w akcję, przekazując sprzęt i pieniądze na zakup potrzebnych części. Jednak całość nie byłaby możliwa bez hojnych darczyńców spoza uczelni, za co gorąco Państwu DZIĘKUJEMY - czytamy na stronie AMW.

Zapotrzebowanie za komputery do zdalnej nauki nie kończy się. Cały czas zgłaszają się okoliczne szkoły z prośbą o wsparcie. Dlatego LPT zachęca do przekazywania starszego sprzętu.

Używane komputery niekoniecznie muszą leżeć w zakamarkach szaf, piwnic, strychów, a za to mogą pomóc potrzebującym - wyjaśniają organizatorzy zbiórki.

Wymagania minimalne, jakie powinien posiadać przekazywany komputer: – procesor 2.0 GHz x 2 rdzenie;

– RAM 4 GB lub możliwość rozszerzenia do 4 GB;

– Karta sieciowa;

– Komputer nie starszy niż 2012 z systemem Win 7, 8, 10, Linux.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24