19.02.2021 14:30 23 raz

Odśnieżone czy nie? Oto jest pytanie w gminie Krokowa

Fot. Czytelnik Nadmorski24.pl

Często bywa tak, że obserwując jedno zjawisko, różni ludzie mają na jego temat zupełnie odmienne opinie. Tak najwidoczniej dzieje się w gminie Krokowa, gdzie jedni w tym samym miejscu i niemal o tej samej porze widzą, że droga jest niedostatecznie odśnieżona, a inni - że odśnieżona jednak jest dobrze.

Po tym, jak w lutym Kaszuby Północne przykryła gruba pokrywa śniegu, zwrócili się do redakcji portalu nadmorski24.pl mieszkańcy ulicy Wesołej w miejscowości Sławoszynko. Jak opisywali, są niemal odcięci od świata.

Drogi i chodniki są zasypane. Piaskarka przejeżdża raz na dobę i zaraz znowu gromadzi się śnieg. Starsze osoby nie mają jak wyjść z domu, podobnie jak matki z wózkami z dziećmi. Mimo interwencji w urzędzie gminy nikt nic nie robi, aby poprawić sytuację – denerwował się w piątek (12 lutego) jeden z mieszkańców gminy Krokowa.

Dzień później wysłał na redakcyjną skrzynkę na facebook’u zdjęcia z soboty. W poniedziałek (15 lutego) zadzwonił ponownie informując, że nic się nie zmieniło i mieszkańcy nadal mają kłopoty z przemieszczaniem się.

Fot. Czytelnik Nadmorski24.pl

Sprawą zainteresowaliśmy wójta gminy Krokowa Adama Śliwickiego. Jak nas poinformował, osobiście sprawdził stan odśnieżenia wspomnianego rejonu.

"Gmina Krokowa realizuje zadanie odśnieżania dróg gminnych w miejscowościach znajdujących się na terenie administracyjnym na podstawie umów zawartych z wykonawcami z podziałem na poszczególne rejony gminy. Ponadto informuję, że standard utrzymania dróg gminnych jest określony w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia, będącej załącznikiem do ww. umów, natomiast częstotliwość odśnieżania i posypywanie dróg zależy od warunków atmosferycznych panujących w danym dniu. Nadmienia, że ulica Wesoła jest drogą gruntową (przy ulicy nie ma chodników) i jest odśnieżana i posypywana mieszanką standardzie wyższym od wymaganego" - czytamy w stanowisku wójta gminy Krokowa udzielonym w tej sprawie w piątek 19 lutego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24