26.02.2021 17:30 8 raz/UM Wejherowo

W Wejherowie powstanie kolejny plac zabaw i siłownia 'pod chmurką'

źródło: UM Wejherowo

Mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia - ci młodzi i starsi – w połowie roku zyskają nowe miejsce, w którym będą mogli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. W tym rejonie Wejherowa powstanie - w ramach budżetu obywatelskiego - siłownia i plac zabaw.

„Wejherek – od przedszkolaka do seniora” - to kolejny, realizowany projekt Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja zaproponowana przez mieszkańców zakłada powstanie placu zabaw i siłowni zewnętrznej na Osiedlu Tysiąclecia.

Celem tego projektu jest zagospodarowanie zaniedbanego terenu zielonego w centrum Osiedla Tysiąclecia, a głównym jego założeniem jest stworzenie miejsca zabaw i rekreacji dla dzieci i odpoczynku dla dorosłych. W ramach inwestycji powstanie siłownia zewnętrzna z kilkoma urządzeniami do ćwiczeń, znajdzie się tam m.in. narciarz podwójny, wahadło podwójne, rower, biegacz, orbitrek. Natomiast dla najmłodszych zamontowane zostaną zabawki, wśród których będą huśtawki, karuzela, linarium i bujaki - opisują wejherowscy urzędnicy.

I dodają, że cały teren placu zabaw będzie ogrodzony. Dodatkowo zostaną zamontowane elementy małej architektury tj. ławki, kosze i stojak na rowery oraz nasadzenia zieleni.

Łączenie placu zabaw z siłownią to bardzo praktyczne rozwiązanie umożliwiające wspólne i aktywne spędzenie wolnego czasu dzieci i dorosłych. To już kolejne takie zagospodarowane miejsce w Wejherowie. Cieszymy się, że inicjatywa wychodzi od samych mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą jakiego typu infrastruktura sprawdzi się na ich osiedlu - mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta.

Zakończenie budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznej przewidziane jest na czerwiec. Koszt wykonania inwestycji to 136 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24