23.03.2021 16:30 24 NW/KPP w Pucku

Puck: Nie stosowali się do przepisów - posypały się mandaty

Źródło:KPP w Pucku

Puccy policjanci sprawdzali czy mieszkańcy powiatu stosują się do obostrzeń. W wyniku prowadzonych działań w weekend ukarali mandatami 119 osób. W dziewięciu przypadkach mundurowi skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze codziennie prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem. Kontrolują czy pracownicy i klienci obiektów handlowych stosują się do zaleceń sanitarnych oraz czy do tych samym zasad stosują się osoby korzystające z innych ogólnodostępnych miejsc.

Ostatnie weekendowe (21-21 marca) działania policjantów z Pucka poskutkowały wystawieniem 119 mandatów osobom, które nie przestrzegały obostrzeń. W przypadku 9 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Niestety, ale nadal wiele osób traktuje temat zasłaniania nosa i ust bardzo lekceważąco. W związku z powyższym mundurowi zapowiadają kolejne wzmożone działania a przypadki niezasłaniania ust i nosa czy nieutrzymywanie od siebie bezpiecznych odległości, będzie skutkowało stanowczą reakcją mundurowych. Z uwagi wzrost zakażeń w naszym kraju musimy pamiętać, że nasze postępowanie w tej kwestii ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

I przypominają, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy może zostać ukarana mandatem w wysokości nawet do 1000 złotych. Wobec takiej osoby policjanci mogą także skierować wniosek o ukaranie do sądu. O łamaniu przepisów mundurowi poinformują inspektora sanitarnego, który nałożyć może mandat w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24