31.03.2021 15:30 7 WH/TTM

Wejherowska ‘szóstka’ zmienia trasę

Fot. archiwum

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie poinformował o zmianie na stałe trasy linii autobusowej nr 6. Autobus będzie rozpoczynał oraz kończył kurs na przystanku Karnowskiego 02. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od czwartku (1 kwietnia).

Z rozkładu jazdy linii nr 6 zostaną wycofane przystanki Graniczna 03 oraz przystanek Rogali – Energa 03. Trasa autobusu będzie przebiegać w obu kierunkach ulicami Graniczną i Przemysłową.

To oznacza, że autobusy skręcą w ul. Przemysłową, a następnie zawrócą na rondzie z ul. Karnowskiego. Początkowym i zarówno końcowym przystankiem linii nr 6 będzie przystanek Karnowskiego 02, który obecnie nazywa się Rogali 02.

Apelowali o to mieszkańcy, którzy musieli jeździć na około przez przystanek Rogali - Energa. Teraz dzięki włączeniu nowych przystanków, czyli Graniczna 01 i Gulkowskiego 01, pasażerowie będą mogli dojechać bezpośrednio do nowego pawilonu handlowego przy ulicy Przemysłowej – zwraca uwagę Maksymilian Rudnik z MZK Wejherowo.

Ponadto w rozkładzie jazdy linii nr 6 pojawią się dodatkowe kursy o godzinie 6:58 z przystanku Osiedle Fenikowskiego do Karnowskiego oraz o 6:42 z przystanku Szpital do Osiedla Fenikowskiego.

Dzięki temu pasażerowie w godzinach porannych będą mogli podróżować linią nr 6 co pół godziny - dodaje Rudnik.

Źródło: MZK Wejherowo

Nowy rozkład jazdy linii nr 6 będzie obowiązywał od czwartku (1 kwietnia). Wszystkie informacje dotyczące trasy znajdują się na stronie internetowej MZK Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24