02.04.2021 13:30 0 NW/zrzutka.pl

Zbierają na tablet(ki) na samotność dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gdańsku

Źródło:zrzutka.pl

„Bardzo dawno temu za górami, a bardziej za murami, zły pandemiczny czarnoksiężnik zamknął drzwi oddziałów, na których znajdują się pacjenci wymagający długoterminowej opieki w zakresie wentylacji mechanicznej” – piszą organizatorzy zbiórki, którzy zbierają na tablet(ki) na samotność – sprzęt umożliwiający zdalne kontakty pacjentów z ich rodzinami.

Niegdyś na oddziałach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gdańsku należącego do spółki Copernicus, na których przebywali pacjenci wymagający wentylacji mechanicznej i opieki długoterminowej była możliwość odwiedzin przez bliskich. Pacjenci korzystali także ze wsparcia wolontariuszy, którzy umilali im czas spędzany w placówce. Za drzwiami pojawiła się teraz cisza i smutek.

Bez rodzin, przyjaciół i wolontariuszy chorzy czują się bardzo źle. Brak kontaktów z innymi sprawia, że często pogarsza się ich stan zdrowia – fizycznego oraz psychicznego.

Ci pacjenci ze względu na aparaturę, która pozwala im oddychać nie mogą być wypisani do domów, często ich stan zdrowia nie pozwala nawet na rozmowę telefoniczną. Podłączona aparatura nie pozwala mówić a często samo trzymanie telefonu przy uchu to wręcz niemożliwy do pokonania wysiłek – czytamy na stronie zrzutki.

Dlatego, aby odczarować sytuację i umilić chorym pobyt w placówce, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Gdańsku planuje wyposażyć oddział w sprzęt, który pozwoli na zdalne kontakty.

W ramach projektu zakupione mają zostać tablety wraz z niezbędnym osprzętem. Na ten cel potrzeba 8 tysięcy złotych. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem strony zrzutka.pl. Jej organizatorem jest Fundacja Profesora Ciekawskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24