07.04.2021 16:30 0 WH/TTM

Wybrano najpiękniejsze palmy wielkanocne w Wejherowie

Fot. TTM

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, który organizowany był przez Wejherowskie Centrum Kultury. Pomysłowość oraz wykonanie prac zaskoczyły jury. Wszystkie kolorowe drzewka można oglądać za szybą Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Palma wielkanocna to symbol najważniejszego święta dla chrześcijan. To gałązka palmy, wiązanka żywych lub suszonych roślin, która przygotowywana jest na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Z tej okazji w Wejherowie przygotowano konkurs na najpiękniejszą tego typu dzieła sztuki.

Zaskoczyły nas te palmy i pomysłowość twórców. Zostały one wykonane z różnorodnych materiałów. Przy ocenie stawaliśmy na naturalność, żeby jak najwięcej elementów zostało użyte. Jak widać efekty są zadowalające. Niektóre palmy zaskoczyły nas precyzją wykonania – zwraca uwagę Joanna Bojke, animator kultury w Wejherowskim Centrum Kultury w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Nadesłane palmy były wielobarwne, nietypowe i przede wszystkim kreatywne. Przy wykonaniu prac użyto elementy naturalne np. bazie czy bukszpan oraz detale sztuczne takie jak krepa i plastikowe jajka.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: dla dorosłych i dzieci. Największa palma miała 2,5 metra wysokości. Jury wyróżniło sześć prac.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Więcej zdjęć znajduje się w naszej Fotogalerii.

Nagrody rzeczowe w kategorii do lat 15:

I miejsce: dla Wiktorii Pouch

II miejsce: dla Laury Rutkowskiej

III miejsce ex aequo: dla Nicoli Mrozek Gliszczyńskiej i Mieszka Schwann

Nagrody finansowe w kategorii od lat 16:

I miejsce: 500 zł brutto dla Masymiliana Karwowskiego i Izy Mingi z Fundacji ,,Autyzm- Brand New Brain”

II miejsce: 300 zł brutto dla Darii Rutkowskiej

Najpiękniejsze palmy można podziwiać na wystawie przez szybę Filharmonii Kaszubskiej. Ekspozycja będzie dostępna do połowy kwietnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24