19.04.2021 10:50 15 WH/pomorskie.eu COVID-19

Wszyscy Pomorzanie zaszczepieni w 6 tygodni? Struk apeluje do premiera

Źródło: pixabay.com zdj. ilustracyjne

„Jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Pomorzan w 6- 8 tygodni" - czytamy w liście Mieczysława Struka do premiera Mateusza Morawieckiego. Marszałek województwa pomorskiego apeluje o przyspieszenie szczepień populacyjnych.

Mieczysław Struk wyraził swój niepokój w sprawie punktów szczepień. Samorządy lokalne zaproponowały, aby utworzyć 62 punkty. Oddział Wojewódzki NFZ zarekomendował jedynie 25 takich miejsc.

To wydaje się z lokalnego punktu widzenia bardzo istotnym ograniczeniem dla optymalnego oraz równomiernego zabezpieczenia szczepienia populacyjnego mieszkańców województwa – zwraca uwagę Mieczysław Struk w apelu do premiera.

Marszałek zauważa, że w województwie pomorskim jest potencjał, aby szczepić dziennie znacznie więcej niż 25 tysięcy osób.

To oznaczałoby możliwości objęcia ochroną wszystkich nieszczepionych dotąd Pomorzan w okresie 6 - 8 tygodni – deklaruje Struk.

Jak na razie podmioty podległe Samorządowi Województwa Pomorskiego wykonały ponad 60 tys. szczepień, z czego ponad 13 tys. drugą dawką.

Cała treść apelu marszałka województwa pomorskiego do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie szczepień znajduje się TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24