20.04.2021 14:18 0 PM

Dni Piaśnickie w okrojonej wersji – nie będzie oficjalnych uroczystości

Fot. archiwum

Nie będzie oficjalnych obchodów Dni Piaśnickich – plany pokrzyżowała pandemia. Żadne oficjalne uroczystości nie będą miały miejsca, a do wydarzeń będzie można dołączyć jedynie wirtualnie.

W tym roku Dni Piaśnickie będą wyglądały inaczej niż w poprzednich latach. Z powodu pandemii zostały odwołane wszystkie oficjalne uroczystości.

Dni Piaśnickie zostają ograniczone tylko do działań wirtualnych. W sobotę odwołujemy uroczystości przy pomniku, wójt będzie składał kwiaty o godzinie 10:00. Bieg piaśnicki odbędzie się w sobotę jako indywidualny bieg poszczególnych zawodników, natomiast niedzielny rajd rowerowy i rajd nordic walking zostały odwołane całkowicie - informuje Krzysztof Sapiecha, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych w gminie Wejherowo.

Piaśnica stała się symbolem okrucieństwa i zbrodni popełnionej przez hitlerowców. Jest to największa na Pomorzu nekropolia Polaków z czasów II wojny światowej. To tam od października 1939 r. do kwietnia 1940 r. oddziały Selbstschutzu i SS zamordowały ok. 12 tys. niewinnych ludzi. Ofiary pochodziły głównie ze środowiska kaszubskiej, pomorskiej inteligencji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24