12.05.2021 14:30 0 WH/zrzutka.pl

Strażak z Rumi walczy o powrót do normalności

Źródło: Artur Szczepański

Przed wypadkiem ratował ludzi – teraz walczy o powrót do zdrowia. Pan Artur, strażak z Rumi kontynuuje zbiórkę na leczenie i rehabilitację. Koniecznie musi rozpocząć kolejną terapię, ale nie ma na nią środków.

Przez wiele lat pan Artur działał jako strażak ochotnik. Walczył z żywiołem ognia i niósł pomoc innym osobom. Wszystko zmieniło się w 2006 roku, kiedy to uległ poważnemu wypadkowi. Jego kręgosłup został uszkodzony.

Strażak przeszedł 15 operacji. To jednak nie koniec tragicznych wydarzeń - podczas jednego zabiegu został zakażony gronkowcem złocistym, który zaatakował układ nerwowy. Następstwem tego są epilepsja, pęcherz neurogenny i polineuropatia. Pan Artur stracił słuch w lewym uchu, a w prawym uchu posiada aparat słuchowy. Ma również wszczepiony neurostymulator, który pozwala mu stawiać kroki. Ponadto pan Artur zmaga się z niedowładem prawej nogi.

— Muszę zażywać leki, aby funkcjonować. Rehabilitacja pozwala mi chodzić. Nerwy są upośledzone i trzeba je pobudzić do działania. Atak padaczki paraliżuje moje nerwy i nie mogę chodzić. Zastrzyki pomagają to zniwelować – mówi pan Artur.

Tylko leczenie i rehabilitacja są w stanie przywrócić życie rumskiego strażaka do normalności. Tak było do wybuchu pandemii…

Nigdy nie będę zdrowy, ale były rokowania, że mógłbym w miarę normalnie funkcjonować. Dla mnie normalnie to znaczy, że biorę leki, cewnikuje się i mam neurostymulator. W zeszłym roku nie było tyle rehabilitacji z powodu całkowitego zamknięcia. Przez trzy miesiące byłem bez opieki medycznej. Jestem pełen nadziei, że uda się do tego wrócić – dodaje pan Artur.

Powstała zbiórka, gdzie wszyscy chętni mogą pomóc strażakowi z Rumi. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację i leki. Dotychczas udało się zebrać ponad tysiąc złotych. Celem jest 20 tys. złotych. Czas goni, bo pan Artur musi jak najszybciej rozpocząć kolejną terapię.

Źródło: Artur Szczepański Źródło: Artur Szczepański Źródło: Artur Szczepański Źródło: Artur Szczepański Źródło: Artur Szczepański

Link do zbiórki znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24