11.06.2021 15:30 10 WH/mat.pras.

Muzyka chóralna i jazz ku pamięci Papieża Polaka

Źródło: Facebook/Camerata Musicale - Wejherowski Chór Mieszany

W zeszłym roku minęło sto lat od narodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji chór Camerata Musicale we współpracy z Cezarym Paciorkiem zapraszają na koncert pamięci Jana Pawła II – Abba Ojcze Święty.

Dokładnie 18 maja 2020 przypadała setna rocznica urodzin Papieża Polaka. Z powodu pandemii koronawirusa nie mogły odbyć się wydarzenia kulturalne. To jednak nie powstrzymało wejherowskich muzyków.

Nie chcieliśmy całkowicie rezygnować z realizacji tego wydarzenia, bo rozpoczęliśmy już pracę nad repertuarem, podjęliśmy współpracę z Cezarym Paciorkiem i dlatego ostatecznie zadecydowaliśmy, aby koncert odbył się w tym roku – mówi Aleksandra Janus, dyrygentka chóru Camerata Musicale.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni oraz psalmy, które odwołują się do postaci św. Jana Pawła II. Pojawią się takie utwory jak „Nie ścigaj się z miłością”, „Ja jestem dobrym pasterzem”, „Totus Tuus” oraz „Barka” – ukochana pieśń papieża. To wszystko okraszone w aranżacjach chóralnych oraz jazzowych.

Autorem wszystkich aranżacji jest Cezary Paciorek, z którym kolejny raz mamy ogromną przyjemność współpracować. Chórowi Camerata Musicale będzie towarzyszył kwartet, który tworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych w Polsce - Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Piotr Lemańczyk i Adam Golicki. Partie solowe wykona Marcelina Winczewska – dodaje Janus.

Fot. mat. pras.

Wydarzenie poprowadzi Mieszko Weltrowski. Koncert zaplanowano na sobotę (19 czerwca) o godzinie 19:15 w kościele pw. Św. Trójcy w Wejherowie. Transmisja na żywo będzie dostępna na naszym portalu.

Koncert dofinansowano: ze środków urzędu miejskiego w Wejherowie oraz powiatu wejherowskiego, Filharmonia Kaszubska. Patronat medialny: Twoja Telewizja Morska, portal Nadmorski24.pl, Radio Norda FM. Koncert zrealizowano przy wsparciu: Centrum Handlowe Jantar, MZK Wejherowo, Powiatowy Cech Rzemiosł w Wejherowie, Comes, Nadleśnictwo Wejherowo, Dariusz Schmidtke Nieruchomości, Sail studiu graficzne oraz Woj-Mar.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24