18.06.2021 16:02 0 NW/TTM

Gabriela Lisius z absolutorium i wotum zaufania

Zrzut ekranu 3683.png

Za nami jedna z najważniejszych sesji w tym roku. Wejherowscy radni pochylili się nad wykonaniem budżetu za 2020 rok. Decyzją większości głosów starosta Gabriela Lisius otrzymała absolutorium i wotum zaufania.

W piątek (18 czerwca) odbyła się sesja absolutoryjna Rady Powiatu Wejherowskiego. Pomimo pandemii, ubiegły rok udało się zamknąć na plusie i m.in. dlatego radni zadecydowali o przyznaniu Gabrieli Lisius wotum zaufania oraz absolutorium.

Udało się nam w ciągu roku zwiększyć dochody o ponad 13 mln zł. Wszystko dzięki zaangażowaniu w pozyskiwanie środków zewnętrznych i środków unijnych. Zrealizowaliśmy bardzo dużo inwestycji m.in. w zakresie dróg oraz oświaty - mówiła Gabriela Lisus, starosta wejherowski w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Dzięki sporej nadwyżce powiat nie musiał posiłkować się kredytem.

Jeśli chodzi o budżet powiatu wejherowskiego w 2020 roku po stronie dochodów zamknęliśmy kwotą 260 mln zł, a po stronie wydatków ponad 230 mln zł. Duża część z tych wydatków to były wydatki inwestycyjne, które pochłonęły ponad 3 mln zł - mówił Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski.

Ważne inwestycje udało się przeprowadzić na drogach miejskich, czyli w Redze na całej długości ul. Obwodowej, na ul. Pomorskiej w Rumi, również na całej długości, na drodze Karczemki – Szemud – Kielno czy na Chłopskiej w Kębłowie - dodaje Thiel.

To jednak tylko część inwestycji, które zrealizowano w ubiegłym roku.

Wyremontowaliśmy także niektóre pomieszczenia w szkołach. Odnowiliśmy całkowicie stołówkę w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego, dobudowaliśmy windę w Powiatowym Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie i wykonaliśmy nadbudowę łącznika między skrzydłem A i B w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie, który był bardzo potrzebny - wymienia Lisius.

Poza podsumowaniem budżetu radni podjęli także szereg uchwał dotyczących bieżącego funkcjonowania powiatu wejherowskiego.

Zrzut ekranu 3692.png Zrzut ekranu 3685.png Zrzut ekranu 3687.png Zrzut ekranu 3695.png Zrzut ekranu 3682.png Zrzut ekranu 3689.png Zrzut ekranu 3688.png Zrzut ekranu 3690.png Zrzut ekranu 3694.png Zrzut ekranu 3693.png


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24