01.08.2021 17:46 0 WH/mat.pras.

Spektakularne pokazy lotnicze powracają - Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow

Fot. archiwum

Po roku przerwy z racji pandemii, wracają pokazy lotnicze - Gdynia Aerobaltic Airshow. Widowiskowe popisy lotników będzie można oglądać na lotnisku w Kosakowie 21 - 22 sierpnia.

Najbardziej spektakularne wydarzenie lotnicze powraca! Na widzów czeka kilkadziesiąt godzin pokazów w powietrzu oraz spektakularne akrobacje wykonane przez najlepszych pilotów z całego świata w połączeniu z efektami pirotechnicznymi. LOTOS Gdynia Aerobaltic Airshow to także dziesiątki samolotów na wystawie statycznej, strefy tematyczne dla całych rodzin, bogaty program audiowizualny, targi lotnicze i wiele innych atrakcji - zapowiadają organizatorzy.

Na gdyńskich pokazach zadebiutuje grupa Red Arrows – zespół akrobacyjny Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii oraz jeden z najsłynniejszych zespołów pokazowych na świecie. Latają w formacji dziewięciu samolotów BAE Hawk. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć także Midnight Hawks – formację Fińskich Sił Powietrznych.

Wystąpią też krajowi reprezentanci - Zespół Akrobacyjny „Orlik” oraz Biało-Czerwone Iskry. Druga grupa zaprezentuje się w dwóch odsłonach: w pokazie dynamicznym oraz przelocie całej formacji, która „położy” na niebie polską flagę.

Nie zawiodą się również wielbiciele występów solowych. W pokazach dynamicznych zaprezentują się aż 3 odrzutowce wojskowe: francuski Dassault Rafale, szwedzki JAS 39 Gripen oraz Solo Türk, czyli zespół pokazowy Tureckich Sił Powietrznych prezentujący możliwości bojowego myśliwca F-16. To kolejne pokazowe premiery i samoloty, które do tej pory na gdyńskich pokazach nie gościły. Poza ogłuszającymi rykiem silników odrzutowcami w pokazach solowych zaprezentują się także najlepsi polscy piloci akrobacyjni: Artur Kielak na samolocie XtremeAir XA-41 oraz Łukasz Czepiela – pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race na swoim Edge 540 - ogłaszają organizatorzy.

Na ziemi będzie także sporo atrakcji m.in. strefa zabaw i edukacji dla dzieci Aerolandia z Akademią Młodego Pilota oraz liczne warsztaty także dla dorosłych. Pojawi się wystawa statyczna sprzętu wojskowego Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych i Wojsk Obrony Terytorialnej, strefa AeroExpo.

  • LOTOS Gdynia Aerobaltic Airshow zgromadziło tysiące widzów w poprzedniej edycji w 2019 roku. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna frekwencja będzie równie wysoka, chociażby przez atrakcje, których wcześniej nie było. Dawno niewidziane Biało-Czerwone Iskry, zespołu akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii czy pokazy formacji Fińskich Sił Powietrznych Midnight Hawks, – to nie wszystko na co czekamy w tegorocznej edycji aby dostarczyć Państwu wyjątkowych, nie tylko sportowych emocji – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

Wydarzenie odbędzie się w weekend 21 - 22 sierpnia na lotnisku w Kosakowie.

Szczegóły oraz program pokazów dostępny jest na stronie www.aerobaltic.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24