02.08.2021 17:30 3 WH/mat.pras.

Poszukiwani wolontariusze do StoneMan Triathlon w Szemudzie

Źródło: mat.pras.

Już 22 sierpnia w gminie Szemud ruszy StoneMan Triathlon, gdzie zawodnicy będą ścigać się w wodzie oraz na lądzie - na rowerze i nogach. Organizatorzy ogłosili nabór wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc przy obsłudze zawodów.

StroneMan Triathlon Szemud to nowe zawody na dystansie 1/8 ironman (475/22,5/5,25) oraz 1/4 ironman (950/45/10,5). Przygotowano także rywalizacje indywidualne i sztafety triathlonowe.

Triathlon zostanie rozegrany w samym sercu Kaszub! Pływanie w jeziorze Wysoka, szybkie strefy zmian, pagórkowate trasy rowerowe i biegowe. W planie również zawody biegowe dla dzieci – wymieniają organizatorzy zawodów.

Wydarzenie zaplanowano na 22 sierpnia. Trasa rozpoczyna się na brzegu jeziora Wysoka, następnie zawodnicy przesiądą się na rower w strefie zmian na ul. Letniskowej. Meta zostanie umiejscowiona na samej plaży.

Na tę chwilę organizatorzy ogłosili nabór wolontariuszy. Poszukiwane są osoby chętne do pomocy i współpracy.

Naszym wolontariuszem może zostać zarówno osoba pełnoletnia — studenci, osoby pracujące — jak i młodzież, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia. Wystarczy pisemna zgoda rodziców! Na uczniów czeka również dodatkowy bonus w postaci możliwości zdobycia zaświadczenia o udziale w wolontariacie – czytamy na stronie internetowej zawodów.

Do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in. podawanie wody, pełnienie funkcji Marshalla, wręczanie medali czy układanie pakietów startowych.

Każdy wolontariusz otrzyma pakiet bonusów, gdzie znajdzie się koszulka, przekąska woda i dyplom. Chętni mogą zapisać się do wolontariatu tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24