04.08.2021 12:00 7 AB

Chabowski: 'Organizacja IO w Sapporo to skandal'

facebook.com/Marcin Chabowski

Sportowiec z Wejherowa pobiegnie już 8 sierpnia w olimpijskim maratonie. Ze względu na wysokie temperatury w Tokio, organizatorzy przenieśli bieg do Sapporo. Chabowski nie ukrywa rozgoryczenia i pisze "takiej chały to chyba nikt się nie spodziewał".

Tradycyjnie już zwieńczeniem Igrzysk Olimpijskich jest bieg maratoński. Dystans trasy w Sapporo wynosi 42195 metrów. W wyścigu mężczyzn wystartuje trzech Polaków. Wśród nich znalazł się wejherowianin Marcin Chabowski, który opisuje swoje przygotowania na facebooku.

Pierwszy trening w Sapporo za nami. Po wczorajszym całym dniu w podróży dzisiaj pobiegaliśmy 20 km dookoła stadionu na pętli 900 m. Było parno i dość gorąco - informuje Chabowski na swoim facebooku.

Decyzja o przeniesieniu biegu wynika z wysokich temperatur jakie panują w Tokio. Sapporo to najdalej położne miejsce od Tokio (1000 km), w którym organizowane są igrzyska. Jak się okazuje zmiana nie przypadła maratończykowi do gustu. W jednym ze swoich wpisów krytykuje organizację igrzysk.

Napiszę krótko. Po rozmowach z kolegami z innych krajów wszyscy mamy odczucie, że organizacja IO w Sapporo to skandal! Z pewnością rozwinę ten temat po powrocie z Japonii, ale takiej „chały” to chyba nikt się nie spodziewał. No nic, trzeba wytrwać i pobiec swoje - grzmi maratończyk.

Maraton odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę, 8 sierpnia. Faworytem biegu jest rekordzista świata z Kenii - Eliud Kipchoge.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24