13.09.2021 14:00 0 WH/TTM

Serce na nakrętki pojawiło się w Gowinie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Metalowe pojemniki na plastikowe korki to popularna forma pomocy w ostatnim czasie. Od soboty (11 września) także mieszkańcy Gowina mogą wrzucać niepotrzebne nakrętki do serca, które stanęło przed szkołą podstawową.

Coraz więcej miast angażuje się w akcję zbierania plastikowych korków. Przypomnijmy, że metalowe serca są już m.in. w Rumi, Pucku, Redzie, Kosakowie, Gdańsku, Luzinie i Wejherowie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Mieszkańcy, jak i odwiedzający zaangażowali się w akcję, a pojemniki zostały zapełnione w krótkim czasie.

Teraz okazję, aby pomóc mają mieszkańcy Gowina. W sobotę (11 września) przed tamtejszą podstawówką stanęło metalowe serce na nakrętki.

Wielu mieszkańców upominało się wcześniej o serduszko. Corocznie w szkole organizujemy akcję zbierania nakrętek. Cieszymy się, że nie tylko uczniowie będą zaangażowani w akcję, ale także inni – mówi Joanna Kaszubowska, nauczycielka i organizatorka akcji.

To pierwszy taki pojemnik na plastikowe korki w Gowinie. Pierwsze nakrętki będą zbierane dla ucznia szkoły – Maksymiliana.

Maksiu ma zespół wielu chorób. Potrzebuje pieniądze na leczenie i rehabilitację. Mamy nadzieję, że w ten sposób mu pomożemy – dodaje nauczycielka.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Chciałam pomóc. Skoro my mamy nakrętek za dużo, to możemy je oddać innym. Myślę, że warto pomóc – zwraca uwagę uczennica Alina.

Już w sobotę, kiedy pojemnik dopiero co się pojawił, jego zawartość wypełniła się do połowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24